Eliksir młodości Anny Popek. Napój za grosze, który przygotujesz w domu

Anna Popek bez wątpienia zaskakuje nie jedną osobę swoim młodym wyglądem. Prezenterka twierdzi, że zawdzięcza to zdrowemu trybowi życia oraz kilku produktom. W rozmowie z Twoim Imperium opowiedziała o swojej diecie i zdradziła, jaki napój często pija.

Anna Popek to znana osobowość telewizyjna. Jest dziennikarką i prezenterką telewizji TVP. Związana z telewizją od 1999 roku niewiele zmieniła się przez ten czas. O tym, gdzie tkwi sekret tak dobrego wyglądu, mówiła w wywiadzie dla Twojego Imperium.

Jak się okazuje, prezenterka stosuje się zaledwie do kilku zasad, aby czuć się jak najlepiej.

Przyznam, że mam kilka rytuałów, które trzymają mnie w ryzach. Przede wszystkim chodzę spać o regularnych porach, nie objadam się przed snem, rzadko piję alkohol, a raz w tygodniu stosuję ścisły post. Nic wtedy nie jem, piję jedynie zioła, soki i zakwas z buraków. (...) No i ruch jest ważny. Bieganie, ćwiczenia rozciągające, spacery z psem to moja codzienność

 - opowiada.

To właśnie zakwas z buraków działa cuda. Ma pozytywny wpływ na kondycję skóry - sprawia, że nabiera witalności i blasku - działa też przeciwzapalnie. Jak zrobić taki napój? Przedstawiamy przepis.

Zobacz wideo

Przepis na zakwas z buraków

Składniki:

 • 500 g buraków,
 • 350 ml wody,
 • 5 ząbków czosnku,
 • 4 liście laurowe,
 • 4 ziarna ziela angielskiego,
 • łyżeczka soli.

Sposób przygotowania:

 1. Buraki umyj i obierz. Następnie pokrój w plasterki lub w talarki.
 2. Słoik dokładnie umyj i wyparz. Gdy to zrobisz, czosnek obierz i pokrój w cienkie plastry.
 3. Buraczki układaj w słoiku warstwami, co jakiś czas dokładaj pokrojony czosnek, liście laurowe, ziele angielskie.
 4. Sól rozpuść w przegotowanej wodzie. Następnie zalej nią warzywa, które włożyłeś do słoika.
 5. Buraki muszą być całkowicie zanurzone w płynie. Słoik przykryj ściereczką lub gazą.
 6. Tak przygotowany słoik odstaw w ciemne i chłodne miejsce. Zakwas będzie gotowy w przeciągu 5-7 dni. Taki napój przechowuj w lodówce.

Pamiętaj, że przed rozpoczęciem stosowania jakiejkolwiek diety, należy skonsultować się ze specjalistą. To, co jest dobre dla jednej osoby, nie musi być dobre dla innej.

Więcej o: