Jak odkręcić słoik? Jeśli masz z tym odwieczny problem, te sprytne triki odmienią twoje życie

Jak odkręcić słoik? Dla wielu z nas to nie lada wyzwanie. Jeśli brakuje ci na to siły, to nie masz wyjścia i musisz wykazać się sprytem. Jakie triki na odkręcenie słoika są skuteczne? Podpowiadamy.

Otwieranie słoików z pysznymi przetworami często kończy się obolałą skórą i zszarganymi nerwami. Na szczęście istnieje wiele świetnych sposobów, dzięki którym bez problemu rozprawimy się z zassanymi słoikami.

Zobacz wideo Czas na przetwory! Jak przygotować kurki i czereśnie, zawekować słoiki i odkleić z nich etykiety?

Jak odkręcić słoik? Przyda ci się taśma klejąca

Aby odkręcić słoik za pomocą taśmy klejącej, należy oderwać kilkunastocentymetrowy kawałek mocnej taśmy klejącej i przykleić jedną końcówkę na zakrętce oraz przytrzymując słoik ręką, pociągnąć za drugi jej koniec w swoją stronę. Dzięki temu sposobowi powinniśmy bez większego problemu odkręcić słoik. Jeśli chcemy wzmocnić ten efekt, można przykleić kilka warstw taśmy.

Więcej przydatnych trików znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Prosty sposób na otwieranie słoików - gorąca lub ciepła woda

Kolejnym sprawdzonym sposobem na otwieranie słoików jest użycie gorącej lub ciepłej wody. Słoik należy wstawić do zlewu lub naczynia i przez chwilę polewać jego nakrętkę gorącą wodą. Sprawi ona, że chłodniejsze powietrze wewnątrz słoika zacznie zwiększać swoją objętość i będzie wypierało zakrętkę. Dodatkowo metalowe wieczko lekko się rozszerzy, więc łatwiej będzie je odkręcić. Przy tym triku należy jednak pamiętać, by nie odkręcać w ten sposób słoika dopiero wyjętego z lodówki. Takie wahanie temperatur może sprawić, że szkło pęknie.

Trik na odkręcenie słoika. Zastosuj dźwignię

Jeśli mamy problem z odkręceniem słoika, powinniśmy zastosować dźwignię. Podważenie wieczka w kilku miejscach za pomocą cienkiego, tępego narzędzia sprawdzi się idealnie. Odessiemy w ten sposób wieczko i łatwo odkręcimy słoik.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.