Poznaj sposób na lśniący zlew. Pomocny okaże się produkt, który wykorzystujesz do smażenia

Podczas domowych porządków warto wykorzystać kuchenne składniki, które nie tylko świetnie radzą sobie z zabrudzeniami, ale także pozwalają ograniczyć używanie chemicznych środków. Regularne czyszczenie zlewu jest nieuniknione - prosta metoda usprawni tę czynność, a pomocny okaże się...olej.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Kuchenne porządki często wymagają specjalnych rozwiązań. Nagromadzone zabrudzenia, tłuste plami i zacieki to zmora każdego kucharza. Z pomocą niektórych naturalnych produktów w łatwy sposób możemy się z nimi uporać. Zlew i kran będą lśnić - wystarczy wykorzystać produkt, który zazwyczaj służy do smażenia. Mowa tu o oleju. 

Drewniane akcesoria kuchenneMyślisz, że dobrze dbasz o drewniane przybory? Wykonaj prosty test

Pielęgnacja zlewu nigdy nie była taka prosta

Zlew tak jak pozostałe elementy kuchni powinien być często czyszczony. Miejsce, którego używamy niemal bez przerwy, szybko się brudzi i gromadzi zanieczyszczenie takie jak resztki jedzenia, tłuste plamy i zacieki. Aby służył długie lata, a jego stan został nienaruszony, warto wprowadzić łatwy sposób pielęgnacji z użyciem jednego z kuchennych produktów. 

Skuteczną, sprawdzoną i ekologiczną metodą czyszczenia zlewu jest użycie zwykłego oleju słonecznikowego, rzepakowego, kokosowego. Wystarczy natrzeć powierzchnię łyżeczką produktu i rozprowadzić go przy pomocy ręcznika papierowego lub ściereczki z mikrofibry. Trik jest banalnie prosty - powoli zaoszczędzić pieniądze na chemikaliach i detergentach, a także sprzyja środowisku. Po takim zabiegu zlew będzie lśnił jak nowy. Zabezpieczymy w ten sposób także jego powierzchnię. 

Zobacz wideo Fusy od kawy, cola, sól mogą mieć nietypowe zastosowanie

Jak usunąć uporczywe zabrudzenia w kuchni? 

Jeśli nasz zlew wymaga gruntownego czyszczenia, warto wykorzystać także inne produkty, które z pewnością znajdziemy w kuchennych szafkach. Mowa tu o sodzie i occie. Sól także okaże się pomocna zwłaszcza w udrożnieniu odpływu - wystarczy wsypać kilka łyżek do odpływu i zalać całość wrzątkiem. Pasta przygotowana z sody i odrobiny wody doczyści większe zabrudzenia. Z kolei ocet zniweluje nieprzyjemne zapachy i zapobiegnie powstawaniu nieestetycznych zacieków. 

Więcej o: