Poznaj sposób na lśniący zlew. Pomocny okaże się produkt, który wykorzystujesz do smażenia

Podczas domowych porządków warto wykorzystać kuchenne składniki, które nie tylko świetnie radzą sobie z zabrudzeniami, ale także pozwalają ograniczyć używanie chemicznych środków. Regularne czyszczenie zlewu jest nieuniknione - prosta metoda usprawni tę czynność, a pomocny okaże się...olej.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Kuchenne porządki często wymagają specjalnych rozwiązań. Nagromadzone zabrudzenia, tłuste plami i zacieki to zmora każdego kucharza. Z pomocą niektórych naturalnych produktów w łatwy sposób możemy się z nimi uporać. Zlew i kran będą lśnić - wystarczy wykorzystać produkt, który zazwyczaj służy do smażenia. Mowa tu o oleju. 

Pielęgnacja zlewu nigdy nie była taka prosta

Zlew tak jak pozostałe elementy kuchni powinien być często czyszczony. Miejsce, którego używamy niemal bez przerwy, szybko się brudzi i gromadzi zanieczyszczenie takie jak resztki jedzenia, tłuste plamy i zacieki. Aby służył długie lata, a jego stan został nienaruszony, warto wprowadzić łatwy sposób pielęgnacji z użyciem jednego z kuchennych produktów. 

Skuteczną, sprawdzoną i ekologiczną metodą czyszczenia zlewu jest użycie zwykłego oleju słonecznikowego, rzepakowego, kokosowego. Wystarczy natrzeć powierzchnię łyżeczką produktu i rozprowadzić go przy pomocy ręcznika papierowego lub ściereczki z mikrofibry. Trik jest banalnie prosty - powoli zaoszczędzić pieniądze na chemikaliach i detergentach, a także sprzyja środowisku. Po takim zabiegu zlew będzie lśnił jak nowy. Zabezpieczymy w ten sposób także jego powierzchnię. 

Zobacz wideo Fusy od kawy, cola, sól mogą mieć nietypowe zastosowanie

Jak usunąć uporczywe zabrudzenia w kuchni? 

Jeśli nasz zlew wymaga gruntownego czyszczenia, warto wykorzystać także inne produkty, które z pewnością znajdziemy w kuchennych szafkach. Mowa tu o sodzie i occie. Sól także okaże się pomocna zwłaszcza w udrożnieniu odpływu - wystarczy wsypać kilka łyżek do odpływu i zalać całość wrzątkiem. Pasta przygotowana z sody i odrobiny wody doczyści większe zabrudzenia. Z kolei ocet zniweluje nieprzyjemne zapachy i zapobiegnie powstawaniu nieestetycznych zacieków. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.