Jak zrobić sok z malin? Słodkie przetwory z sezonowych owoców to must have na zimę

Jak zrobić sok z malin? Babcine przepisy na domowe przetwory nie mają konkurencji. Wśród sezonowych produktów nie może zabraknąć słodkich i owocowych akcentów. Jak zatem zrobić sok z malin? Ten smak lata zamknięty w słoiku to prawdziwy must have każdej spiżarni.

Więcej sprawdzonych przepisów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Wśród kiszonek, sałatek, przecierów czy nalewek nie może zabraknąć słodkich akcentów. Przetwory przygotowane z sezonowych owoców są bezkonkurencyjne dla produktów sklepowych. Poza sporą dawką witamin to także słodki dodatek do deserów, śniadań czy herbaty. Domowy sok malinowy to prawdziwy skarb - zwłaszcza ten przygotowany według babcinej receptury. 

Jak zrobić sok z malin? Bezkonkurencyjny przepis babci

Flagowym smakiem lata są oczywiście maliny, a przygotowane z nich przetwory uchodzą za najlepsze. Prawdziwą klasyką każdej spiżarni jest sok z sezonowych owoców. To nie tylko słodki dodatek do herbaty czy deseru, ale także babciny medykament, który wspiera odporność. Aby wyszedł idealny, wystarczy przestrzegać prostych zasad i gotowe! 

Sok z malin to produkt obowiązkowy w każdej spiżarni. Kluczowe podczas przygotowania są świeże, ekologiczne owoce, najlepiej własnej uprawy. Pozostałe składniki to jedynie cukier. Receptura babci gwarantuje pyszny, słodki efekt. Z kolei cierpliwość podczas przygotowań będzie wyznacznikiem udanego efektu. 

Zobacz wideo fasolka szparagowa w sosie ze świeżych pomidorów

Przepis na domowy sok z malin 

Składniki: 

  • 1,5 kg świeżych malin,
  • 350 g cukru. 

Sposób przygotowania: 

  1. Zaczynamy od selekcji owoców - wszystkie uszkodzone i zepsute owoce usuwamy. 
  2. Przygotowujemy duży słój. Na dno wsypujemy odrobinę malin, dodajemy warstwę cukru o podobnej grubości. Czynność powtarzamy, aż składniki się skończą. 
  3. Słoik przykrywamy gazą i zabezpieczamy gumką recepturką. Odstawiamy na około trzy dni. Pamiętajmy jednak by maliny dwa razy w ciągu dnia zamieszać kilkukrotnie. 
  4. Sok, który powstał, przelewamy do garnka, a maliny odciskamy z nadmiaru płynu przez gazę. Następnie całość zagotowujemy i przelewamy do ozdobnej butelki lub mniejszych słoiczków. 
  5. Naczynia szczelnie zamykamy i odwracamy do góry dnem i pozostawiamy do całkowitego ostygnięcia. 
  6. Dodatkowa pasteryzacja nie jest konieczna - sok przekładamy do spiżarni. 
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.