Jak pozbyć się mrówek z domu? Dzięki tym domowym sposobom rozprawisz się z nimi na dobre

Jak pozbyć się mrówek z domu? Nie jest to proste, ale nie niemożliwe. Okazuje się, że nie musimy kupować w tym celu specjalnych preparatów, gdyż z tymi niechcianymi gości możemy rozprawić się również domowymi sposobami.

Obecność mrówek w naszych domach jest niezwykle uciążliwa. Niechciani lokatorzy mogą przysporzyć nam wielu problemów. Przedstawiamy więc najlepsze domowe sposoby na walkę z mrówkami.

Zobacz wideo Pięć sposobów na uciążliwe insekty. Jak pozbyć się mrówek, muszek czy komarów?

Jak pozbyć się mrówek z domu? Przepisy na mikstury, które pozwolą pozbyć się szkodników

Aby pozbyć się mrówek, nie trzeba wyszukiwać w sklepach drogich specyfików. Wystarczy użyć tego, co już mamy w domu. W walce z mrówkami doskonale sprawdzi się czarny pieprz. Aby przygotować oprysk na niechcianych lokatorów, powinniśmy zmielić pięć łyżeczek ziaren pieprzu i wymieszać je ze szklanką wody. Następnie należy spryskać tym specyfikiem miejsca, w których pojawiają się mrówki.

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

LidlomixLidlomix znów w Lidlu. "Najtaniej w historii", ale jest haczyk

Kolejnym tanim sposobem jest przygotowanie roztworu z wody oraz soku z cytryny. Całość należy przelać do butelki ze spryskiwaczem i rozpylić w miejscach, w których zadomowiły się mrówki.

Tanie domowe sposoby na walkę z mrówkami. Warto je wypróbować

Jeśli chcemy pozbyć się mrówek z domu, powinniśmy spróbować rozsypać sodę w miejscach, w których pojawiają się szkodniki. Doskonale sprawdzi się też rozsypanie soli.

GruszkiGruszki w zalewie słodko-kwaśnej to skrawek lata na ponure, zimowe dni

Kolejnym prostym sposobem na pozbycie się mrówek jest potarcie na tarce skórki z pomarańczy. Musimy rozsypać ją w miejscach, gdzie widujemy mrówki. Wezmą je do swojego gniazda i zatrują całe stado.

Jak pozbyć się mrówek? Zacznij od obserwacji

Jeśli chcesz pozbyć się mrówek z domu, musisz zacząć od obserwacji i zabezpieczenia miejsc, którymi mogą dostawać się do środka. Przede wszystkim:

  • załataj dziury w murach, futrynach etc.,
  • zamykaj drzwi i okna w miarę możliwości,
  • postaraj się znaleźć całe mrowisko - najczęściej będzie gdzieś blisko ściany domu lub w piwnicy.

Warto zadbać też o czystość w domu i pozbycie się resztek jedzenia.

Więcej o: