Naleśniki bez mąki i jajek. Tylko z jednego składnika

Naleśniki, które znamy i kochamy, zawierają w sobie kilka składników, które na pewno mamy w domach. Jednak ten przepis, który podbija i zaskakuje internet, pokazuje, że nie potrzebujemy mąki i jajek, a i tak zrobimy to danie. Z czego zatem składają się tiktokowe naleśniki?

TikTok to platforma, na której znajdziemy nie tylko zabawne filmy, które poprawią nam humor, a także przepisy, które odmienią klasyczne dania. Twórcy, którzy udostępniają swoje przepisy na platformie, nie tylko pokazują, jak oni to robią, a także inspirują i zaskakują swoimi kulinarnymi odkryciami. Jedna z tiktokerek @gigi_eatss podzieliła się swoim pomysłem na naleśniki, które nie zawierają ani grama mąki, jajek i tłuszczu. Zrobione są jedynie z jednego składnika i jest nim mleko. Przepis nie jest skomplikowany i można go wykonać również w wersji wegańskiej, używając mleka roślinnego.

Jak wykonać naleśniki z autorskiego przepisu tiktokerki

Do tego dania potrzebujesz jedynie mleka. Wystarczy, że na rozgrzaną patelnię wylejesz tyle płynu, aby zakryć dno i poczekasz, aż zacznie się gotować. Z napoju powstanie tzw. kożuch, który widoczny jest również na mleku gdy pijemy kakao lub ciepłe mleko. Taki kożuch ma się zarumienić, a następnym krokiem będzie przewrócenie go na drugą stronę, aby podsmażył się na złoty kolor. Tak zrobione naleśniki można podawać z ulubionymi dodatkami takimi jak dżem, masło orzechowe lub krem czekoladowy.

Zobacz wideo

Internauci są zaskoczeni

Pod filmem autorki nie brakuje głosów tych, którzy zaskoczeni są przepisem. Większość komentujących spotyka się z takim przepisem po raz pierwszy i nie ukrywają swojego zdziwienia oraz chęci przetestowania potrawy. Pod publikacją możemy przeczytać

Pierwszy przepis z 1 składnika, który rzeczywiście wygląda dobrze i prawdziwie
Próbowałem i jest naprawdę dobry
Ooo to trochę jak gotowana wersja malai, tak nazywają skórę na ciepłym mleku w Indiach
Więcej o: