Wyciągasz brudne sztućce ze zmywarki? Być może popełniasz błąd. Tiktokerka zamieściła nagranie

Korzystanie ze zmywarki ma wiele zalet. Jedną z nich jest oszczędność czasu, który musimy poświęcić na umycie sporej ilości naczyń. Dodatkowym atutem jest także ograniczenie zużycia wody, dzięki czemu nie tylko zmniejszamy nasze rachunki, lecz także jesteśmy eko. Co jednak, jeśli po wyjęciu sztućców okazuje się, że nadal są na nich resztki jedzenia? Tiktokerka zdradziła pewien trik.
Zobacz wideo Tabbouleh z kaszy kuskus z morelą i miętą

Odkąd media społecznościowe są z nami niemalże na każdym kroku, możemy nieustannie trafić na różnego rodzaju autorskie treści. Ich różnorodność sprawia, że nie tylko znajdziemy coś zabawnego czy relaksującego, lecz także zdarza się, że w nasze ręce wpadają filmiki z poradami i trikami - mniej lub bardziej przydatnymi.

Brudne sztućce po umyciu w zmywarce? Tiktokerka radzi, jak temu zapobiec

Na co dzień borykamy się z różnymi sprawami, które potrafią nas zirytować. Przykładem są sztućce, które pomimo umycia w zmywarce nadal są brudne. Zdarza się, że kiedy wyciągamy je, aby poukładać w kuchennej szufladzie, widzimy, że ostały się na nich resztki zaschniętego jedzenia.

Tiktokerka zdradziła jeden trik, dzięki któremu będziemy cieszyć się z czystych noży, łyżeczek czy widelców. Warto jednak dodać, że na nagraniu widzimy urządzenie, które wyposażone jest w duży koszyczek przeznaczony do umieszczania sztućców. Jak wiadomo, na rynku jest wiele modeli, które mogą różnić się wyglądem i wielkością koszyczka, a także tym, jak szeroko da się go otworzyć. Przejdźmy jednak do triku, być może niektórym z was się przyda.

Wskazówka tiktokerki polega na tym, iż zamiast stawiać koszyk pionowo, wyjęła go, położyła na blacie, otworzyła i ułożyła sztućce poziomo. Następnie położyła go w zmywarce. Dzięki temu rozwiązaniu sztućce nie nachodziły na siebie i miały większą przestrzeń, przez co zostały dokładniej umyte.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Metoda tiktokerki wzbudziła komentarze. Internauci są sceptyczni

Pomimo tego, iż pomysł z pewnością może być dla niektórych przydatnym rozwiązaniem, to jednak nagranie spotkało się z krytycznymi opiniami. Zauważmy również, że kiedy pojemnik leży, zamiast stać, zajmuje znacznie więcej miejsca, co nie pozwala na włożenie dużej liczby naczyń do zmywarki.

Wiem, ale szczerze mówiąc, nie robię tego, bo to za dużo pracy

- napisała jedna z kobiet.

To fajne dla osób, które mają pięć sztućców

- skomentował inny użytkownik.

Czy ja serio właśnie wyjęłam wszystkie brudne sztućce i wypróbowałam tę sztuczkę tylko po to, żeby stwierdzić, że w moim domu nie działa?

- czytamy kolejny komentarz.

Moja maszyna ma po prostu własną szufladę na sztućce na górze. O wiele bardziej praktyczne

- dodaje inna osoba.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.