Jak wyczyścić plastikowe pojemniki na żywność, aby pozbyć się zapachu? Wypróbuj te proste metody

Jeśli używasz plastikowych pojemników do przechowywania żywności, to na pewno znasz problem z brzydkim zapachem. Wydawałoby się, że dokładne umycie wystarczy, ale niestety nie zawsze. Co zrobić w takim przypadku? Są skuteczne sposoby na zniwelowanie brzydkiego zapachu z plastikowych pojemników na żywność. Zobaczcie sami.

Więcej ciekawych przepisów znajdziecie na naszej stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Tabbouleh z kaszy kuskus z morelą i miętą

Plastikowe pojemniki na żywność są popularnym sposobem przechowywania różnych produktów. Są lekkie, nie potłuką się, a zawartość jest szczelnie zamknięta w wodoodpornym wnętrzu. Ale niektóre rodzaje żywności zostawiają po sobie brzydki zapach, który nie znika nawet po myciu ręcznym czy w zmywarce. Co wtedy? Wyrzucić czy próbować dalej? Na szczęście są skuteczne i proste sposoby na pozbycie się zapachu z plastikowych pojemników na żywność. 

Jak zniwelować przykry zapach z plastikowych pojemników na żywność? Sprawdzone sposoby

Pierwszym sposobem na pozbycie się brzydkiego zapachu z plastikowych pojemników jest roztwór sody oczyszczonej z wodą. Taką miksturę zostawiamy w pudełko na kilka godzin, po czym normalnie myjemy. Zapach powinien zniknąć. W razie potrzeby można powtórzyć proces. 

Inną opcją jest włożenie do pojemnika zwiniętych w kulkę gazet (czarno - białych) i również pozostawienie na kilka - kilkanaście godzin. Podobny efekt uzyskasz wsypując sól bądź tabletki węgla aktywnego. Suche fusy z kawy również się do tego nadadzą. Potem wystarczy opróżnić pudełko i gotowe. Powinien być wolny od brzydkiej woni.

Co jeszcze można zrobić z okropnym zapachem z plastikowego pojemnika na żywność? Wykorzystać ocet. Natrzyj nim ścianki, po czym w środku pudełka umieść na pewien czas kulki z ręczniczków papierowych. Możesz też umyć pojemnik mieszanką płynu do naczyń z octem. W obu przypadkach brzydki zapach powinien zniknąć. 

Podobnie możesz użyć soku z cytryny lub samej cytryny. Jak? Natrzyj ścianki sokiem lub cząstką owocu, po czym normalnie umyj pojemnik płynem do naczyń. Możesz też zostawić pojemnik na kilka godzin i dopiero wypłukać. Obie wersje się sprawdzą. Zapach prawie na pewno zostanie zniwelowany. Jeśli zajdzie taka konieczność - powtórz cały proces. 

Więcej o: