Królowa Elżbieta II może jeść rękami tylko jedną rzecz. Królewskie zwyczaje zaskakują - zdziwisz się, jak bardzo

Członkowie rodziny królewskiej nawet podczas spożywania pokarmów muszą przestrzegać pewnych zasad. Okazuje się, że mają zakaz jedzenia niektórych rzeczy, a królowa Elżbieta II może jeść rękami tylko jedną rzecz.

Etykieta, odpowiednie maniery i przestrzeganie zasad, to codzienność na królewskim dworze. Różnią się jednak znacznie od tych, których my przestrzegamy na co dzień. Niektóre z nich potrafią być naprawdę dziwne - szczególnie te, które dotyczą posiłków. Prezentujemy niektóre z nich.

Zobacz wideo Dwa pyszne ciasta ze śliwkami - idealne na jesień

Królowa Elżbieta II może jeść rękami tylko jedną rzecz. Wpływ na to ma wiktoriańskie wychowanie królowej

Jak podaje express.co.uk, królewskie zasady dotyczące spożywania posiłków mogą być dla wielu z nas co najmniej dziwne. Okazuje się, że członkowie rodziny królewskiej nie mogą spożywać posiłków rękami. Darren McGrady, były szef kuchni królowej, który pracował w Pałacu Buckingham, pół żartem, pół serio, poinformował, że jedyną rzeczą, którą królowa Elżbieta II może "jeść" rękami, jest "popołudniowa herbata".

Wiktoriańskie wychowanie Jej Królewskiej Mości podpowiada, że jedyną rzeczą, którą można podnieść i zjeść palcami, jest popołudniowa herbata

- mówił Darren McGrady.

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Wielka Brytania. Tego nie mogą jeść członkowie rodziny królewskiej. To tyczy się także królowej Elżbiety II

Członkowie rodziny królewskiej nie mogą jeść m.in. pizzy. Obostrzenie to tyczy się również królowej Elżbiety II.

Pracuję jedenaście lat w pałacu i nigdy nie serwowaliśmy pizzy, nawet na przyjęciach

- powiedział Darren McGrady. Dodał również, że menu w pałacu jest bardzo tradycyjne, nawiązujące do kuchni francuskiej.

Z kolei była szefowa kuchni Camilli Parker-Bowles ujawniła, że członkowie rodziny królewskiej unikają silnie pachnącego jedzenia, by nie narazić się na przykry zapach z ust. Z tego powodu nie jedzą czosnku, a cebulę spożywają jedynie w minimalnych ilościach.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.