Nieprzyjemny zapach ze zlewu? Można temu zaradzić w prosty sposób. Wykorzystaj ten niepozorny środek

Nieprzyjemny zapach ze zlewu pojawia się nawet w pomieszczeniach zadbanych pod względem higienicznym. Brzydki zapach z odpływu to częsty problem, jest jednak pewna domowa metoda, dzięki której pozbędziesz się zmartwienia. Wbrew pozorom nie potrzebujesz specjalnego przetykacza do rur.
Zobacz wideo Makaron w suszarce do sałaty? Kuchenne triki, na które nie wpadniecie sami

Nieprzyjemny zapach ze zlewu to zmora niemal każdego domu. Takie sytuacje zdarzają się bezwzględu na to jak często i intensywnie będziemy czyścić tę powierzchnię. Za wszystko odpowiadają resztki, które często zalegają w odpływie lub na ściankach rur. Aby ułatwić ich usunięcie, mamy pewien domowy sposób.

Kapsułka do prania w zlewie usuwa nieprzyjemny zapach z odpływu

Aby w jak największym stopniu zapobiegać przedostawaniu się resztek pożywienia do odpływu zamontowanego pod naszym zlewem, warto zaopatrzyć się w specjalne sitka. Zamontowanie ich w komorze zatrzymuje wszystkie większe i mniejsze elementy, dzięki czemu nie dochodzi do procesów gnilnych.

To właśnie bakterie i grzyby, które odpowiadają za rozkładanie się i gnicie resztek w konsekwencji powodują nieprzyjemny zapach wydostający się ze zlewu. Aby w prosty sposób pozbyć się problemu, wystarczy użyć kapsułki do prania ubrań.

Umieszczamy ją w komorze i stopniowo zalewamy gorącą, lecz nie wrzącą wodą. Strumień wody kierujemy na kapsułkę i lejemy go, aż środek do prania całkowicie się rozpuści.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Nieprzyjemny zapach z odpływu i rur? Kilka istotnych wskazówek

Jeśli powyższa metoda nie zwalczy do końca problemu, a jedynie złagodzi skutki, możemy sięgnąć po bardziej radykalne sposoby. Przede wszystkim, warto raz na jakiś czas zdemontować ukryty pod zlewem odpływ i oczyścić go z zalegających resztek. Bywa, że nagromadzona w nim ilość jest zbyt duża, aby pozbyć się jej wyłącznie z wykorzystaniem środków chemicznych. 

Po drugie możemy unikać nawarstwiania się gnijących drobinek. Wystarczy, że każdego wieczoru po umyciu zlewu zasypiemy go odrobiną soli i po kilku minutach opłuczemy gorącą wodą. Jeśli mamy w domu cytrynę to wyciskamy z niej sok, a po 20 minutach zalewamy odpływ wrzątkiem i problem znika. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.