Ekologiczne tabletki do zmywarki przygotowane w domu? Ta metoda znana jest Włochom od lat

Domową chemię zamkniętą w plastikowych opakowaniach warto zastąpić ekologicznymi produktami z naturalnych składników. Samodzielnie przygotowane tabletki do zmywarki pozwolą zaoszczędzić i ograniczyć szkodliwe dla planety chemikalia. Ta metoda znana jest we włoskich domach od lat!

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Tabletki do zmywarki nie tylko szybko się kończą, ale i potrafią być sporym wydatkiem. Warto zatem rozważyć przygotowanie tego produktu w domowych warunkach. Metoda ta dobrze znana jest we włoskich domach. Wystarczy skompletować listę ekologicznych produktów i poświęcić chwilę na połączenie wszystkich składników. 

Domowa produkcja ekologicznych tabletek do zmywarki 

Brudne naczynia i pełen zlew to prawdziwa zmora wśród domowych porządków. Na szczęście posiadanie zmywarki znacznie usprawnia ten proces. Korzystanie z tego niezastąpionego sprzętu wymaga jednak pielęgnacji i odpowiednich środków czyszczących. jak się okazuje drogie kapsułki, można zastąpić ekologicznymi produktami przygotowanymi w domowych warunkach. 

Ekologiczne tabletki do zmywarki domowej produkcji nie tylko są przyjazne naszemu portfelowi, ale i planecie. Ta metoda dobrze znana jest od lat we włoskich domach. Do przygotowania potrzebne będą: 

  • 50 ml octu z białego wina,
  • 300 g sody oczyszczonej,
  • łyżka mydła marsylskiego,
  • 20 ml wody demineralizowanej,
  • 15 kropli olejku cytrusowego.

Aby stworzyć domowej roboty tabletki do zmywarki, wystarczy połączyć wszystkie produkty w misce. Tak powstałą pastę, przekładamy do sylikonowej foremki na kostki lodu i chłodzimy w lodówce przez około godzinę. Po upływie tego czasu, kapsułki będą już gotowe do użycia. Wystarczy umieścić je w zmywarce i gotowe!

Zobacz wideo Jak sprytnie wykorzystać szare mydło?

Jak przygotować ekologiczne środki czyszczące? 

Poza domowej roboty tabletkami do zmywarki warto przygotować także proszek, który sprawi, że nasze naczynia będą lśnić. Proszek do zmywarki, jest bardzo prosty do wykonania. Wystarczy mieć połączyć jedną szklankę boraksu, pół szklanki sody oczyszczonej i pół szklanki nadwęglanu sodu. Wszystkie składniki ze sobą mieszamy i przekładamy do szczelnego opakowania. Jeśli chodzi o proporcję - jedna łyżka wystarcza na jedno mycie. 

Innym sposobem na ekologiczne tabletki do zmywarki jest połączenie tych produktów:

  • 100 g startego mydła marsylskiego,
  • 100 g przesianej skrobi kukurydzianej,
  • 100 g sody oczyszczonej,
  • kilka kropel wody,
  • 150 g sody oczyszczonej.

Wyżej wymienione składniki podgrywamy w rondelku, a następnie przelewamy do sylikonowych foremek na lód i wkładamy do lodówki na dwie godziny. Po tym czasie produkt jest gotowy do użytkowania. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.