Brudne ręce po orzechach włoskich? Te sposoby świetnie usuną trudne plamy ze skóry

Sezon na orzechy włoskie trwa, jednak kiedy są jeszcze świeże, to na ich brązowej skorupce pozostaje sporo soków. Jeśli nie założymy rękawiczek ochronnych, bardzo szybko pobrudzimy sobie ręce. Nie byłby to duży problem gdyby nie fakt, że tego typu plamy na dłoniach są trudne do usunięcia. Mamy na to radę.
Zobacz wideo Orzechy włoskie. Choć są kaloryczne, wcale nie tuczą

Orzechy włoskie są nie tylko pyszne, ale także bardzo zdrowe. Włączenie ich do codziennej diety wspiera pracę mózgu, chronią układ krążenia oraz wzmacniają układ nerwowy. Wpływają pozytywnie na cerę i włosy. Wszystko to za sprawą bogactwa kwasów omega-6 oraz omega-3, a także aminokwasów, witamin i minerałów. Mają jedną wadę, potrafią bardzo pobrudzić nam ręce.

Czym umyć ręce po orzechach włoskich? Kika domowych metod

Przed zbieraniem orzechów, które spadły z drzewa i mają na sobie choć trochę zielonej skórki, albo są nieco mokre, załóżmy rękawiczki ochronne. Te świeże sztuki są bogate w juglon, czyli związek chemiczny odpowiadający za intensywne barwienie. Wbrew powszechnej opinii nie występuje on jedynie w łupinach orzechów, lecz także w liściach i korzeniach tych drzew.

Powstałe na skórze plamy po orzechach są trudne do usunięcia, jeśli jednak zareagujemy w miarę szybko, to pozbędziemy się ich bez większych problemów. Mamy kilka domowych sposobów.

Pasta do zębów. Na zwilżone dłonie wyciskamy pastę do zębów i za pomocą szczoteczki lub ostrej gąbki szorujemy ręce okrężnymi ruchami. Czynność tę powtarzamy do momentu zniknięcia plam po orzechach. 

Cytryna. Najlepiej sprawdzi się na świeże zabrudzenia. Dlatego jeśli nie pojawiły się jeszcze zbyt intensywne plamy, należy wycisnąć na dłonie sok z cytryny i pocierać rękoma. W ten sposób kwas zneutralizuje działanie barwnika. 

Ocet. Jeżeli cytryna zawiodła, możemy wypróbować mieszankę wody z octem. Do miseczki wlewamy pół litra wody i dodajemy cztery łyżki octu. Wkładamy do niej dłonie i moczymy, pocierając je o siebie, do momentu, aż plama zniknie.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Brudne ręce po orzechach. Jak pozbyć się trudnych plam?

Kiedy powyższe metody okażą się za mało skuteczne, lub jeśli plamy zdążyły wchłonąć się w głębszą warstwę naskórka, pozostaje nam peeling. Dzięki złuszczaniu pozbędziemy się stopniowo trudnych zabrudzeń. Jest kilka domowych sposobów na brudne ręce po orzechach.

Sól morska. Do miseczki wsypujemy łyżkę soli morskiej, dodajemy łyżeczkę oliwy z oliwek. Tak przygotowany peeling wcieramy w skórę dłoni. Czynność możemy powtórzyć. 

Kawa i olej kokosowy. Jeśli jesteśmy miłośnikami pięknych zapachów, to nasza druga propozycja usuwania plam po orzechach będzie idealna. Mieszamy łyżkę zmielonych ziaren kawy z łyżeczką rozpuszczonego oleju kokosowego. Nacieramy dłonie, pozbywając się wierzchniej warstwy naskórka. Dzięki temu szybciej usuniemy plamy. 

Możemy łączyć wymienione metody. Najpierw wykonajmy peeling, a później skropmy dłonie cytryną. Dzięki czemu szybciej usuniemy zabrudzenia. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA