Jak oczyścić grzyby z piasku? Zrobisz to błyskawicznie. Koniec ze zgrzytaniem piachu w zębach

Jak oczyścić grzyby z piasku? Głowią się nad tym ci, którzy próbują kolejnych bezskutecznych sposobów. Warto wypróbować trik z wrzątkiem i solą, który za każdym razem sprawdza się świetnie.

Sezon na grzyby trwa w najlepsze, więc w naszych kuchniach królują pyszne sosy, potrawki i zupy. Nie ma jednak nic gorszego od zgrzytającego w zębach piasku przez niedokładnie umyte grzyby. Jak się go pozbyć? Podpowiadamy.

Zobacz wideo Pyszne dania z kurkami. Wypróbuj te przepisy

Jak oczyścić grzyby z piasku? Trik na czyszczenie borowików

Przede wszystkim należy pamiętać o tym, że grzyby powinniśmy oczyścić najpóźniej dwie lub trzy godziny od momentu zbioru, ponieważ później może nie być to takie proste. Borowiki, które są większymi grzybami, możemy na początku potraktować szczoteczką do zębów lub ściereczką. Dzięki temu pozbędziemy się igieł oraz pozostałości ziemi. Następnie należy raz jeszcze opłukać je pod zimną wodą.

Gotowanie mleka, aby się nie przypaliło i nie wykipiało jest całkiem prosteCiągle przypalasz mleko podczas gotowania? Te triki wyeliminują problem

Więcej przydatnych trików znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak oczyścić kurki? Przyda się trochę soli i wrzątek

Czyszczenie kurek z piachu to zmora wielu z nas. Okazuje się jednak, że to może być niezwykle proste i szybkie. Wystarczy wrzucić kurki do miski, posypać solą i zalać wrzątkiem. Dzięki temu piasek i inne zanieczyszczenia zostaną wypłukane. Czynność należy powtórzyć dwa lub trzy razy, a na koniec opłukać grzyby zimną wodą.

Czernidłak - grzyb jak z horroruCzernidłak. Grzyb o właściwościach leczniczych. Jego wygląd zaskakuje

Czyszczenie prawdziwków. Prosty sposób krok po kroku

Robaki kochają prawdziwki, więc warto dokładnie sprawdzić, czy grzyby nie są robaczywe. Jeśli okaże się, że tak, będziemy zmuszeni je wyrzucić. Przedstawiamy sposób na czyszczenie prawdziwków krok po kroku:

  1. Czyścimy nóżki i kapelusze przy pomocy suchej ściereczki.
  2. Następnie należy zeskrobać skórkę z nóżek.
  3. Grzyby wkładamy do zimnej wody.
Więcej o: