Smugi na szkle po myciu w zmywarce? Koleżanka zdradziła mi jeden trik. Załatwił problem, a szkło lśni

Smugi na szkle po myciu w zmywarce to bardzo częsty problem. Pomimo tego, iż korzystamy z odpowiednich detergentów, używamy płynu do nabłyszczania, to jednak zdarza się, że coś jest nie tak. Nasze szklanki, czy kieliszki nie prezentują się zbyt dobrze. Moja koleżanka zdradziła metodę, dzięki której pozbędziemy się tego problemu.
Zobacz wideo Jak skutecznie wyczyścić zmywarkę?

Smugi na szkle po myciu w zmywarce to koszmar wielu domów. Zwłaszcza kiedy mamy sporo szklanek, kieliszków, czy kubeczków i talerzyków, które wylądowały w zmywarce po imprezie, lub rodzinnym spotkaniu. Wyciągamy naczynia z nadzieją, że wszystko jest czyste, ale okazuje się, że szkło nie prezentuje się zbyt dobrze. Jest na to metoda, którą zdradziła mi koleżanka.

Domowy sposób na smugi po szkle umytym w zmywarce

Jak to często bywa, kiedy na drodze staje nam jakiś domowy problem czy usterka i nie mamy czasu na sięganie po specjalistyczne środki, najlepiej sprawdzają się domowe sposoby. Nie inaczej jest w przypadku smug na szkle po umyciu w zmywarce, jest pewien trik.

Folia aluminiowa. To właśnie patent, który powiedziała mi koleżanka. Choć zazwyczaj używamy jej do pakowania kanapek, pieczenia ciast czy przykrywania różnych potraw pozostawionych w lodówce, ma także inne zastosowanie. Aby pozbyć się smug na szkle mytym w zmywarce, wystarczy następnym razem zwinąć folię aluminiową w kulkę i włożyć do zmywarki na górną półkę. Problem zniknie, a wszystko za sprawą tego, że aluminium wchodzi w reakcję ze środkami piorącymi i wzmacnia ich działanie.

Sprawdziłam w swoim domu - to naprawdę działa! 

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Folia aluminiowa. Zastosowania w kuchni

Jak wspomniałam, folia aluminiowa może być wykorzystywana na wiele sposobów. Kolejnym przykładem jest użycie jej w łazience. Ściślej mówiąc, chodzi o pranie. Kiedy wrzucimy do pralki kulkę zwiniętej foli aluminiowej, to nasze ubrania nie będą się elektryzować.

Kolejnym zastosowaniem jest fotografia. Wystarczy kawałek tektury i folia aluminiowa. Dokładnie owijamy nią kwadratowy lub owalny kawałek tektury i otrzymujemy własną, domową blendę. Jej zastosowanie jest często niezbędne, aby wykonać dobre zdjęcia. Służy do odbijania promieni słonecznych i kierowania ich w odpowiednią stronę.

Więcej o: