Ciągle wyciągasz mokre naczynia ze zmywarki? Dzięki tej metodzie będą suche. Tiktokerka zdradziła trik

Masz zmywarkę, ale za każdym razem wyciągasz z niej mokre naczynia? Koniec z tym! Tiktokerka zdradziła prosty i skuteczny sposób na suszenie zawartości zmywarki. Już nigdy nie będziesz robić inaczej.

Więcej ciekawych artykułów z poradami domowymi znajdziecie na naszej stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo https://cms.gazeta.pl/uom/api/cms/sst/editor.html?xx=28932584#:~:text=Jak%20skutecznie%20wyczy%C5%9Bci%C4%87%20zmywark%C4%99%3F

Chyba każdy posiadacz zmywarki zna ten problem - po zakończeniu czyszczenia naczyń, zostaje na nich woda. Mniej lub więcej, ale jest. Dlaczego tak się dzieje? Ponieważ zamknięta zmywarka jest szczelna i woda nie ma gdzie odparować, więc skrapla się z powrotem na naczynia, które są w środku urządzenia. Wydawałoby się, że nie da się nic z tym zrobić. Istnieje skuteczny i bardzo prosty sposób na poradzenie sobie z tą niedogodnością. 

Wyciągasz mokre naczynia ze zmywarki? Dzięki trikowi Tiktokerki zawsze będą suche

Tiktokerka o nicku @jasminegazelle zdradziła niedawno swój prosty i skuteczny trik na suszenie naczyń w zmywarce. Jak się do tego zabrać? Potrzebujesz jednej rzeczy - chłonnego, ale cienkiego ręcznika (tak, aby nie uszkodzić drzwiczek urządzenia). Co z nim zrobić? Po zakończeniu cyklu mycia otwórz zmywarkę i przewieś przez drzwiczki ręcznik (lub dwa obok siebie). Zamknij ostrożnie urządzenie i zostaw na 20 minut. Po tym czasie naczynia będą suche, bo ręcznik wchłonie wodę. 

Innym sposobem jest lekkie uchylenie drzwiczek zmywarki i pozostawienie urządzenia na pewien czas. To też pomaga suszyć naczynia, jednak efekt jest słabszy.

Skuteczne suszenie naczyń w zmywarce. Trik z TikToka podbił internet

Trik z cienkim i chłonnym ręcznikiem wsuniętym w drzwiczki zmywarki szybko podbił internet. Nic dziwnego - jest bardzo skuteczny. Ale trzeba pamiętać, że ważnym aspektem jest też surowiec, z którego są zrobione naczynia. Najlepiej schną przedmioty zrobione z:

  • ceramiki,
  • metalu,
  • szkła.

Najgorzej jest z plastikiem - słabo się nagrzewa, więc gorzej odparowują z niego kropelki wody.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.