Smugi na szklankach wyjętych ze zmywarki? Prosty trik z folią aluminiową pozwoli ci o nich zapomnieć

Smugi na szklankach wyjętych ze zmywarki spędzają sen z oczu wielu osób. Biały osad i zacieki sprawiają, że szkło wygląda na brudne oraz niedomyte. Jak temu zapobiec? Istnieje kilka trików, które wam w tym pomogą.

Korzystanie ze zmywarki ma wiele zalet - oszczędzamy wodę, pieniądze, a także czas. Nie musimy ręcznie zmywać sterty naczyń po każdym posiłku. Wystarczy, że wstawimy je do urządzenia i ustawimy odpowiedni program. Często jednak zdarza się, że na wyjętych ze zmywarki szklankach pojawiają się białe, nieestetyczne smugi. Może tak się dziać z różnych powodów, takich jak twarda woda czy pomijanie regularnego czyszczenia urządzenia. Jak możemy sobie z tym poradzić? Podpowiadamy. 

Zobacz wideo Kuchenne katastrofy. Jak uratować zbyt słoną lub za tłustą zupę? Jak wyczyścić przypalony garnek?

Jak pozbyć się smug na szkle po myciu w zmywarce? Wykorzystaj folię aluminiową

O smugach na naczyniach będziemy mogli zapomnieć dzięki pewnemu trikowi. Potrzebna będzie nam do tego jedynie folia aluminiowa. Wystarczy, że urwiemy kawałek, zgnieciemy go w kulkę i umieścimy na górnej półce przy szklankach. Jak się okazuje, folia wchodzi w reakcję z kapsułkami do zmywarki i wzmacnia ich skuteczność. Ten prosty zabieg sprawi, że będziemy mogli cieszyć się czystymi naczyniami jak nigdy. 

Co lubi jeść Karol III?Król Karol III traci głowę dla tego dania. Pochodzi z kuchni włoskiej

Sposoby na smugi na szklankach. Ocet lub kwasek cytrynowy

Jeżeli na szklankach pojawił się biały nalot, to istnieje kilka prostych sposobów, żeby się go pozbyć. Jednym z nich jest wykorzystanie octu. Wystarczy, że zmieszamy ze sobą gorącą wodę oraz ocet w proporcji jeden do jeden, a w mieszance umieścimy naczynia. Po około 40 minutach dokładnie szorujemy szklanki, opłukujemy gorącą wodą i wycieramy. 

Ciasto ze śliwkami / zdjęcie ilustracyjneCiasto ze śliwkami na maślance. Zrobisz w 15 minut, a smaku nie zapomnisz

Ze smugami możemy poradzić sobie również za pomocą kwasku cytrynowego. Zlew napełniamy ciepłą wodą i dodajemy do niej dwie łyżki kwasku cytrynowego. Szklanki umieszczamy w tak przygotowanym roztworze na około 30 minut. Po czasie przecieramy je wilgotną gąbką. 

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: