Smugi na szklankach wyjętych ze zmywarki? Prosty trik z folią aluminiową pozwoli ci o nich zapomnieć

Smugi na szklankach wyjętych ze zmywarki spędzają sen z oczu wielu osób. Biały osad i zacieki sprawiają, że szkło wygląda na brudne oraz niedomyte. Jak temu zapobiec? Istnieje kilka trików, które wam w tym pomogą.

Korzystanie ze zmywarki ma wiele zalet - oszczędzamy wodę, pieniądze, a także czas. Nie musimy ręcznie zmywać sterty naczyń po każdym posiłku. Wystarczy, że wstawimy je do urządzenia i ustawimy odpowiedni program. Często jednak zdarza się, że na wyjętych ze zmywarki szklankach pojawiają się białe, nieestetyczne smugi. Może tak się dziać z różnych powodów, takich jak twarda woda czy pomijanie regularnego czyszczenia urządzenia. Jak możemy sobie z tym poradzić? Podpowiadamy. 

Zobacz wideo Kuchenne katastrofy. Jak uratować zbyt słoną lub za tłustą zupę? Jak wyczyścić przypalony garnek?

Jak pozbyć się smug na szkle po myciu w zmywarce? Wykorzystaj folię aluminiową

O smugach na naczyniach będziemy mogli zapomnieć dzięki pewnemu trikowi. Potrzebna będzie nam do tego jedynie folia aluminiowa. Wystarczy, że urwiemy kawałek, zgnieciemy go w kulkę i umieścimy na górnej półce przy szklankach. Jak się okazuje, folia wchodzi w reakcję z kapsułkami do zmywarki i wzmacnia ich skuteczność. Ten prosty zabieg sprawi, że będziemy mogli cieszyć się czystymi naczyniami jak nigdy. 

Sposoby na smugi na szklankach. Ocet lub kwasek cytrynowy

Jeżeli na szklankach pojawił się biały nalot, to istnieje kilka prostych sposobów, żeby się go pozbyć. Jednym z nich jest wykorzystanie octu. Wystarczy, że zmieszamy ze sobą gorącą wodę oraz ocet w proporcji jeden do jeden, a w mieszance umieścimy naczynia. Po około 40 minutach dokładnie szorujemy szklanki, opłukujemy gorącą wodą i wycieramy. 

Ze smugami możemy poradzić sobie również za pomocą kwasku cytrynowego. Zlew napełniamy ciepłą wodą i dodajemy do niej dwie łyżki kwasku cytrynowego. Szklanki umieszczamy w tak przygotowanym roztworze na około 30 minut. Po czasie przecieramy je wilgotną gąbką. 

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: