Przepis na naleśniki. Dzięki temu trikowi prosto z babcinej kuchni będą puszyste jak chmurka

Przepis na naleśniki - czy może być jeszcze lepszy? Owszem! Okazuje się, że żeby naleśniki były nie tylko smaczne, ale i puszyste jak chmurka, powinniśmy zastosować trik prosto z babcinej kuchni. Oto on.

Przygotowanie naleśników może wydawać się banalnie proste, ale wielu z nas wciąż nie ma pojęcia  jak zrobić je, by smakowały idealnie i były puszyste. Warto zadbać przede wszystkim o odpowiednie proporcje, ale i o sekretny składnik.

Zobacz wideo Naleśniki buraczane

Przepis na naleśniki. Tych składników nie może zabraknąć

Naleśniki to potrawa bardzo prosta do przygotowania, choć aby wyszły perfekcyjnie, trzeba się trochę postarać. Najważniejsze jest dobre ciasto, więc warto zadbać o odpowiednie proporcje. Dzięki niej ciasto staje się napowietrzone. Jeśli chcemy, by były puszyste, na liście składników nie może zabraknąć wody gazowanej. Trik z wykorzystaniem tego składnika pochodzi z babcinej kuchni i sprawdza się do dziś.

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Składniki:

  • 2 jajka,
  • 1,5 szklanki mleka,
  • 1,5 szklanki wody gazowanej,
  • 2 szklanki mąki,
  • szczypta soli,
  • masło klarowane do smażenia.

Sposób przygotowania:

  1. Jajka ubijamy ze szczyptą soli. Dodajemy mąkę, odmierzoną ilość wody i mleka.
  2. Całość dokładnie mieszamy, a najlepiej miksujemy. Pamiętajmy o tym, by ciasto miało odpowiednią, gładką konsystencję. Sprawdzimy ją, nabierając ciasto na łyżkę i podnosząc łyżkę pionowo - ciasto powinno spływać i jednocześnie pokrywać powierzchnię łyżki. Należy uważać, by ciasto nie było za rzadkie.
  3. Następny krok to smażenie naleśników. Możemy zrobić to m.in. na maśle klarowanym lub oleju roślinnym. Do porcjowania warto użyć chochli.

Dodatki do naleśników - z czym je podawać?

Naleśniki możemy podawać na słodko lub słono. Wszystko zależy od tego, jakich dodatków użyjemy. Z naleśnikami doskonale komponują się m.in. owoce, bita śmietana czy domowe dżemy. Farsz do naleśników na słono może składać się m.in. ze szpinaku, pieczarek czy mięsa.

Więcej o:
Copyright © Agora SA