Najprostsze na świecie ciasto jogurtowe. Zrobisz je w kilka minut i nawet nie pobrudzisz rąk

Ciasto jogurtowe to przepis na najłatwiejszy deser, jaki istnieje. Nawet nie musisz wyciągać miksera z kuchennej szafki - potrzebna ci będzie łyżka i kilka podstawowych składników. Dlaczego ciasto jogurtowe jest takie super? Nie tylko dlatego, że jest proste i pyszne, ale również dlatego, że możesz do niego dodać owoce, jakie tylko zapragniesz.
Zobacz wideo

Błyskawiczne ciasto jogurtowe nie może się nie udać i możesz liczyć na sukces nawet jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z domowymi wypiekami. Przepis zawiera kilka składników, które zazwyczaj każdy ma w swojej kuchni i od ciebie tylko zależy, jakie dodatki dodasz do ciasta. Będą to borówki, a może karmelizowana gruszka? Jedno jest pewne - ciasto wyjdzie idealne, a ty nawet nie pobrudzisz sobie rąk.

Proste ciasto jogurtowe - przepis

Składniki:

  • 200 g jogurtu naturalnego
  • 250 g mąki pszennej (najlepiej tzw. tortowej)
  • 80 g roztopionego masła
  • 150 g cukru
  • 2 jajka
  • 1,5 łyżeczki proszku do pieczenia
  • szczypta soli
  • ok. 200 g ulubionych owoców

Ciasto jogurtowe - sposób wykonania:

  1. Przed przystąpieniem do pracy, upewnij się, że wszystkie składniki mają temperaturę pokojową.
  2. Masło rozpuść w garnku, dodaj cukier i wymieszaj. Kiedy cukier się rozpuści, dodaj jogurt i ponownie zamieszaj.
  3. Do masy wbij jajka i zamieszaj za pomocą trzepaczki. Następnie dodaj przesianą mąkę i proszek do pieczenia. Wymieszaj szpatułką do połączenia się składników. 
  4. Przygotuj formę do pieczenia i wyłóż ją papierem. Przelej do niej ciasto i dodaj ulubione owoce.
  5. Piekarnik rozgrzej do temperatury 180 stopni. Ciasto piecz przez ok. godzinę lub "do suchego patyczka". Po upieczeniu udekoruj cukrem pudrem.

Haps.pl jest dla Was i dla Was piszemy o kulinariach. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.