Zalewa do grzybów w occie. Kwaśna czy słodka? Baw się proporcjami, by osiągnąć pożądany efekt

Zalewa do grzybów w occie - jak przygotować idealną? Każdy z nas ma swoje upodobania, więc zabawa proporcjami pozwoli osiągnąć pożądany efekt. Chcesz, by grzyby były dość kwaśne? Dolej octu. Wolisz marynowane grzyby w słodszej zalewie? Nie oszczędzaj na cukrze. Podpowiadamy, jak zrobić zalewę idealną.

Jesień to czas intensywnych grzybobrań. Warto więc wybrać się do lasu i zamknąć trochę jesieni w słoikach, by móc delektować się smakiem grzybów, gdy wkrótce ich zabraknie. Jak przygotować zalewę do grzybów w occie, by smakowała idealnie? Podpowiadamy.

Zobacz wideo Te grzyby wyglądają na jadalne, ale mogą tylko zaszkodzić

Zalewa do grzybów w occie. Koniecznie zadbaj o odpowiednie proporcje

Niektórzy z nas lubią grzyby marynowane w delikatniejszej, słodkiej wersji, ale są też tacy, którym bardziej smakują grzyby marynowane o intensywnie kwaśnym smaku.

Więcej przydatnych przepisów kulinarnych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Jeśli chcemy, by nasza zalewa była kwaśna, musimy dodać więcej octu. Wówczas warto zachować następujące proporcje - 1,5 szklanki octu na 4 szklanki wody. W wersji delikatniejszej będą to 4 szklanki wody na 1 niepełną szklankę octu. Aby zalewa była dużo słodsza, powinniśmy podwoić liczbę łyżek cukru.

Marynata do grzybów. Przepis na zalewę do grzybów w occie

Składniki:

  • 4 szklanki wody,
  • szklanka octu 10 proc.,
  • 2 łyżki cukru,
  • łyżka soli,
  • 10 ziaren ziela angielskiego,
  • 6 liści laurowych,
  • łyżka ziaren gorczycy,
  • łyżka ziaren czarnego pieprzu.

Sposób przygotowania:

Grzyby, które będziemy marynować, najpierw dokładnie oczyszczamy, sprawdzając jednocześnie, czy nie są robaczywe. Następnie myjemy i obgotowujemy. Wykładamy grzyby do słoików.

Do wysokiego garnka wlewamy wodę i ocet. Wrzucamy wszystkie przyprawy. Doprowadzamy do wrzenia. Zalewę gotujemy przez około 10 minut, a następnie przelewamy ją do słoiczków wypełnionych uprzednio wybranymi grzybami i piórkami z cebuli.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.