Wybrał się na grzyby i nie mógł uwierzyć w to, co zobaczył. Grzybowe Eldorado w Czechach

Sezon na grzybobranie w pełni, dlatego wiele osób spaceruje po lasach w poszukiwaniu pięknych kapeluszy. Co jakiś czas grzybiarze chwalą się w mediach społecznościowych swoimi znaleziskami. Tak samo zrobił pewien grzybiarz z Czech, którego wideo udostępnili na swoim Facebooku Lubuscy Łowcy Burz. Tego, na co trafił, nikt się nie spodziewał.

Jesień to idealny czas na przechadzki po lesie w poszukiwaniu grzybów. W tym roku jest ich cały wysyp i to nie tylko w naszym kraju. Pewien czeski grzybiarz też skorzystał z okazji i wybrał się na grzybobranie. Na nagraniu pokazuje, co znalazł podczas swojej wędrówki.

Zobacz wideo Fasolka szparagowa w sosie ze świeżych pomidorów

Odkrycie Czecha zaskakuje. Taki widok jest bardzo rzadko spotykany

Na facebookowej stronie Lubuskich Łowców Burz pojawiło się wideo zza naszej południowej granicy. Nakręcił je Czech, który wybrał się do lasu na grzyby. To, co zobaczył, przeszło jego najśmielsze oczekiwania. Grzybiarz znalazł miejsce, w którym rósł rydz na rydzu. Na nagranym filmie o swoim odkryciu opowiada z wielkim przejęciem, dlatego warto zobaczyć wideo z włączonym dźwiękiem.

Facebookowiczom spodobało się bardzo znalezisko czeskiego grzybiarza. Z zachwytem komentowali filmik:

Nie dość, że mają knedliki, dobre piwo, tani węgiel, to jeszcze rydze... Nie ma sprawiedliwości.
Aż serce boli, że mnie tam nie ma.
Pięknie, rok temu w podobnym lesie nadziałem się na maślaki, eldorado grzybne. Darz Grzyb.

Gdzie znaleźć rydze? Zazwyczaj rosną tam, gdzie sosny

Rydze to jedne z najsmaczniejszych grzybów. Można je kisić, marynować i smażyć. W jakich lasach można je najczęściej spotkać? Te piękne grzyby żyją w symbiozie z korzeniami sosny. Często pojawiają się w dużych skupiskach, najczęściej na glebach piaszczystych, na obrzeżach lasów. Poza tym warto wiedzieć, że rydze uwielbiają wilgoć, dlatego bardzo często można je znaleźć przy leśnych potokach czy strumieniach.

Więcej podobnych artykułów znajdziecie na Gazeta.pl

Więcej o: