Poznałam sposób na to, by ze zmywarki ładnie pachniało, a naczynia były lśniące. "Wystarczy zaledwie połówka"

Otwierasz wieko zmywarki po skończonym programie mycia i uderza cię nieprzyjemny zapach, a na naczyniach wyraźnie widać smugi i zmatowienia? Jeśli znasz ten problem, koniecznie musisz poznać sprytny trik, który zdradziła mi moja ciocia, która dorabia, sprzątając u znajomych. Wystarczy do zmywarki włożyć kawałek cytryny, a problem rozwiąże się sam.
Zobacz wideo

Jeśli uwielbiasz herbatę z cytryną lub masz w planach ciasto cytrynowe, nie wyrzucaj wyciśniętych owoców. Nie tylko dasz im drugie życie, lecz także rozwiążesz problem przykrego zapachu ze zmywarki oraz smug na naczyniach. 

Ekspresowy bigos Karola Okrasy. Zrobisz go w zaledwie 25 minut jeśli dodasz ten sosEkspresowy bigos Okrasy. Zrobisz go w 25 minut jeśli dodasz ten sos

O tej metodzie powiedziała mi moja ciocia, która wieczorami dorabia, pomagając sprzątać domy swoich znajomych i dalszych sąsiadów. Ten trik na początku wydawał mi się dziwny i nie pomyślałabym, że kawałek cytryny włożony do zmywarki zdziała cuda. A jednak. 

Cytryna, z uwagi na dużą zawartość kwasów, jest świetną alternatywą dla chemicznych środków czyszczących. Nie bez przyczyny ocet i cytryna potrafią wyczyścić nawet najbardziej przypalony garnek. Ale kawałek cytrusa włożony do zmywarki, nie tylko świetnie ją wyczyści i odświeży, lecz także sprawi, że naczynia, sztućce i szklanki będą pięknie lśniły, bez zacieków i zmatowień. Dodatkowo cytryna odświeży zapach i sprawi, że po otworzeniu wieka ze zmywarki będzie pachnieć jedynie czystością.

Jeśli zatem zostanie ci kawałek cytryny z ciasta lub łososia, nie wyrzucaj go do kosza, tylko włóż do zmywarki na półkę z naczyniami. Efekt z pewnością cię zadowoli. 

Ciasto ze śliwkami / zdjęcie ilustracyjneSzybkie ciasto na oleju ze śliwkami. Wyjdzie idealne, ale zrób śliwkom "maseczkę"

Haps.pl jest dla Was i dla Was piszemy o kulinariach. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: