Jak czyścić płytę indukcyjną, aby jej nie uszkodzić? Sąsiadka zdradziła kilka tanich trików

Jak czyścić płytę indukcyjną, aby jej nie uszkodzić? Te bezpieczne sposoby na umycie urządzenia zdradziła mi sąsiadka. Są naprawdę tanie i proste w użyciu. Naprawdę warto je wypróbować.

Więcej ciekawych artykułów z poradami domowymi znajdziecie na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Risotto dyniowe z gorgonzolą. Ten dodatek sprawi, że na długo zapadnie w pamięć

Jak czyścić płytę indukcyjną? To pytanie zadaje wielu posiadaczy urządzenia. Wydawałoby się, że to żaden problem - gładka płyta jest łatwa w myciu, ale często zdarza się ją porysować. Jak tego uniknąć? Sąsiadka zdradziła mi kilka niedrogich, ale skutecznych sposobów na bezpiecznie czyszczenie płyty indukcyjnej. Warto je zapamiętać i stosować na co dzień. 

Jak czyścić płytę indukcyjną? Wykorzystaj te tanie sposoby, aby bezpiecznie umyć urządzenie

Do czyszczenia płyty indukcyjnej można użyć specjalnych środków, stworzonych specjalnie do mycia urządzenia, albo wykorzystać patenty naturalne, a nie mniej skuteczne. Zaliczamy do nich:

  • ocet - zrób miksturę z octu i wody w proporcji 1:1 i czyść nią powierzchnię płyty indukcyjnej z przypalonego brudu;
  • ocet (lub sok z cytryny) - możesz też przetrzeć brudne miejsca ściereczką nasączoną octem lub sokiem cytrynowym), posypać je sodą oczyszczoną i przykryć szmatką zamoczoną w ciepłej wodzie i zostawić tak na kwadrans. Na koniec wytrzyj płytę indukcyjną do sucha;
  • płyn do mycia szyb bądź naczyń - dzięki temu zarówno wyczyścisz płytę, jak i pozbędziesz się smug ze szklanej tafli;
  • ściereczki z mikrofibry, ręczniczki papierowe oraz miękkie gąbki - te materiały nie zarysują powierzchni urządzenia, a jednocześnie dobrze wyczyszczą szklaną taflę. Zwłaszcza w połączeniu z octem, sokiem cytrynowym czy płynem do szyb (naczyń);
  • soda oczyszczona + woda utleniona - to sposób na wyczyszczenie płyty indukcyjnej z trudniejszych zabrudzeń. Wsyp sodę na brud, polej wodą utlenioną i czyść delikatnymi, okrężnymi ruchami. Na koniec zmyj miksturę szmatką zamoczoną w ciepłej wodzie.

Jak czyścić płytę indukcyjną? Te zasady są bardzo ważne i trzeba mieć je na uwadze

Czyszczenie płyty indukcyjnej trzeba wykonywać systematyczne, najlepiej po każdym użyciu urządzenia. Trzeba też pamiętać, aby sprzęt najpierw ostygł - płyta nie może być nagrzana przy czyszczeniu. Możesz też sięgnąć po wosk, który jest przydatny w usuwaniu zarysowań. Pomoże też wazelina. Należy nałożyć na płytę cienką warstwę, zostawić na chwilę, a następnie zetrzeć nadmiar ściereczką.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.