-
Haps
-
Jak przygotować
- Zupa gołąbkowa - przepis, który sprawi, że odlecisz. Oprócz mięsa i kapusty ważny jest rodzaj bulionu
Zupa gołąbkowa - przepis, który sprawi, że odlecisz. Oprócz mięsa i kapusty ważny jest rodzaj bulionu
Zupa gołąbkowa to przepis, który musi znać każdy szanujący się zupoholik. Przepis jest bardzo prosty, a smak potrawy naprawdę wystrzela z kapci. W liście składników znajdziemy wszystkie produkty, z których robimy tradycyjne gołąbki, ale tu będzie także bulion. Żeby zupa wyszła idealna, bulion musi być treściwy i esencjonalny - najlepiej na wołowinie lub wieprzowinie.
Przepis na zupę gołąbkową nikomu nie powinien sprawić problemu i jeśli masz kapustę, mięso, ryż i koncentrat, to w zasadzie można już mówić o połowie sukcesu. Drugą połową sukcesu jest esencjonalny bulion - to on nadaje zupie głęboki i niepowtarzalny smak. Oto przepis, po którym odlecisz do krainy niezwykłych doznań kulinarnych.
Zupa gołąbkowa - przepis
Składniki:
- 2 l bulionu, najlepiej na wołowinie i wieprzowinie, ale może być też esencjonalny rosół
- 50 g ryżu
- 400 g mielonej wieprzowiny
- biała część pora
- 1 cebula
- 1 marchewka
- 0,5 główki kapusty białej lub włoskiej
- koncentrat pomidorowy
- olej roślinny do smażenia
- sól, pieprz, liście laurowe, suszone oregano, tymianek, opcjonalnie szczypta chili
Sposób wykonania:
- Przygotuj garnek i rozgrzej w nim odrobinę oleju. Następnie dodaj posiekaną cebulę i chwilę ją podsmażaj. Następnie dodaj pora pokrojonego w paski. Kiedy warzywa się zeszklą, dodaj mielone mięso i podsmażaj, aż zmieni kolor. Od czasu do czasu zamieszaj drewnianą szpatułką.
- Marchewkę obierz i zetrzyj na tarce. Dodaj do garnka. Dodaj także przyprawy i zalej całość bulionem.
- Kapustę drobno poszatkuj. Następnie przełóż ją do garnka. Dodaj także ryż i gotuj całość na wolnym ogniu, aż ryż będzie miękki.
- Do zupy dodaj 2-3 łyżeczki koncentratu pomidorowego. Gotuj jeszcze przez 5 minut. Podawaj z posiekaną natką pietruszki lub koperkiem.
Haps.pl jest dla Was i dla Was piszemy o kulinariach. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina