Zapomnij o mące i zasmażce. Znamy lepszy sposób na zagęszczenie zupy. Dzięki niemu będzie kremowa i delikatna

Istnieje bardzo wiele różnych sposobów na zagęszczenie zupy. Każdy z nich sprawi, że danie będzie miała inną konsystencję i smak. Zazwyczaj wszyscy dążą do tego, aby potrawa była aksamitna, delikatna i kremowa. Ten nietypowy rodzaj zagęszczacza powoduje, że właśnie taka będzie. Nie użyjesz w nim ani grama mąki.

Najpopularniejszym wykorzystywanym sposobem na zagęszczenie zup jest zagęszczanie ich mąką oraz zasmażką. Aby zrobić zasmażkę, wystarczy połączyć na patelni jedną porcję tłuszczu z jedną porcją mąki. W kwestii tłuszczu można wykorzystać do tego masło, olej lub smalec. W przypadku mąki możesz wykorzystać taką, którą akurat masz w kuchni. Przygotowanie jej trwa kilka chwil, ponieważ jedynymi krokami, jakie musisz wykonać to podgrzanie tłuszczu i stopniowe dodawanie mąki. Później energicznym ruchem wszystko wymieszaj i wlej do zupy.

Pomimo że jest to popularna metoda nie wszyscy mogą chcieć z niej korzystać. Mąka niestety nie nada potrawie dodatkowego aromatu, który podkreśli jej smak. Istnieje bowiem sposób, który sprawi, że danie nie tylko będzie kremowe, a także posmak będzie aromatyczny. Takim zagęszczaczem jest ser.

Jak zagęścić zupę za pomocą sera?

Sposób przygotowanie jest banalnie prosty, a do wykorzystania tej metody potrzebujesz serka topionego lub mascarpone. Wystarczy jak odlejesz kilka łyżek zupy do naczynia i zostawisz do lekkiego przestygnięcia. Następnie dodasz ser i wszystko wymieszasz do roztopienia. Kolejnym krokiem jest wlanie mieszanki do garnka z zupą. Warto pamiętać, że zupy zagęszczonej serem nie powinno się już gotować.

Inne popularne sposoby zagęszczaczy

Pieczywo

Wystarczy, że pieczywo pokroisz w kostkę i rozdrobnisz za pomocą blendera. Następnie pod koniec gotowania wsyp je do garnka.

Żółtko

Oddziel białko od żółtka. Żółtko wymieszaj z niewielką ilością zupy i cały czas mieszając wlej mieszankę do garnka. Po dodaniu jajka należy ściągnąć danie z ognia.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.