Nietypowe zastosowanie skórki cytryny. Nie każdy wie, że warto włożyć ją do tego domowego sprzętu

Skórka cytryny ma wiele zastosowań w kuchni, dlatego warto jej nie wyrzucać. Można wykorzystywać ją między innymi jako środek czyszczący. Zdradzamy prosty trik na mycie naczyń w zmywarce. Chodzi o dodanie kawałka skórki cytryny do naczyń.

Obecnie zmywarka gości prawie w każdej kuchni i wiele osób nie wyobraża sobie bez niej życia. Dzięki niej można zaoszczędzić sporo czasu i pieniędzy. Zużycie wody przy ręcznym zmywaniu jest trzykrotnie większe niż podczas mycia w zmywarce. Jak dbać o zmywarkę? Czasami może przydać się skórka cytryny. Dzięki niej usuniesz brzydki zapach ze zmywarki i dokładnie wyczyścisz sztućce. 

Zobacz wideo Fasolka szparagowa w sosie ze świeżych pomidorów

Skórka cytryny ma bardzo szerokie zastosowanie w kuchni

Skórka od cytryny to nie tylko aromatyczny dodatek do potraw i dekoracja wypieków - ze względu na działanie odkażające i antybakteryjne świetnie sprawdza się przy sprzątaniu. Cytryna świetnie usuwa kamień, dlatego warto z niej korzystać podczas porządków. Skórką można dezynfekować różne powierzchnie, może służyć jako odstraszać mrówek albo zapach do szafek. Co więcej, doskonale czyści przedmioty ze stali nierdzewnej, chromu i mosiądzu. Poza tym dobrze jest stosować ją do mycia ceramiki łazienkowej.   

Gotowanie w zmywarceUgotowała warzywa w zmywarce, uważa to za sposób idealny. Internauci nie wierzą

Skutecznie zwalczy nieprzyjemny zapach w zmywarce i wypoleruje sztućce

Zdarza się, że ze zmywarki wydobywa się brzydki zapach. Powodują go resztki jedzenia zgromadzone w filtrach. Po dokładnym ich wyczyszczeniu warto umieścić we wnętrzu zmywarki kawałek skórki cytryny. Dzięki temu pojawi się tam cytrusowy aromat, a osad, który często gromadzi się na sztućcach zniknie. Taka prosta metoda pomoże ci w dodatkowo zdezynfekować sztućce i naczynia w zmywarce. Najlepiej będzie umieścić skórkę cytryny tuż przed włączeniem zmywarki w koszyku na sztućce lub innym, dogodnym miejscu.

Kapusta kiszona (zdjęcie ilustracyjne)Jak rozpoznać, że kapusta kiszona się zepsuła? To nie pozostawi złudzeń

Więcej podobnych artykułów znajdziecie na Gazeta.pl

Więcej o: