Sposób na muszki owocówki. Kilka bardzo prostych metod na szybkie pozbycie się insektów z kuchni

Prosty sposób na muszki owocówki? Przedstawiamy trzy triki, dzięki którym pozbędziesz się tych uciążliwych insektów z kuchni. Będziesz mógł usunąć je bardzo szybko bez używania silnych środków owadobójczych.

Muszki owocówki zazwyczaj pojawiają się bardzo szybko, kiedy zostawiamy na wierzchu dojrzałe owoce w kuchni. Rozmnażają się w miejscach takich jak na przykład śmietniki w bardzo szybkim tempie. Na szczęście istnieje wiele sposobów na pozbycie się tych małych, nieprzyjemnych stworków. Oto kilka z nich.

Zobacz wideo

Sposób na muszki owocówki bez używania środków owadobójczych. Będziesz potrzebował wina lub piwa

Jak pozbyć się owadów przy pomocy wina lub piwa? Alkohol należy pozostawić na noc w otwartej butelce - owady będą do niej lgnęły i utkną w pułapce. Ewentualnie można dodać do butelki kilka kropli płynu do naczyń.

Szef kuchni Tyler Florence podaje jak prawidłowo gotować ziemniaki. Podobno każdy robił to do tej pory źleSzef kuchni Tyler Florence podaje jak dobrze gotować ziemniaki. Każdy robił to źle

Pułapka z dżemem. Owady będą się w niej gromadziły

Aby zrobić domową pułapkę wystarczy przygotować słoik, włożyć do niego łyżkę dżemu i dodać kilka łyżeczek wody. Pozostawiony w ciepłym miejscu będzie świetnym wabikiem na owocówki. 

Strumień gorącego powietrza. Szybki trik na insekty

Stosując tę metodę pozbędziesz się owadów w kilka sekund. Gorący strumień powietrza z suszarki pomoże w unicestwieniu bardzo dużej ilości muszek za jednym zamachem. Niektórzy używają też odkurzacza, ale istnieje ryzyko, że owocówki będą próbowały wydobyć się z urządzenia.

Kapusta kiszona (zdjęcie ilustracyjne)Jak rozpoznać, że kapusta kiszona się zepsuła? To nie pozostawi złudzeń

Cytryna i goździki. Aromatyczna mieszanka, dzięki której skutecznie zwalczysz muszki

Aby usunąć z kuchni muszki owocówki, można umieścić w słoiku garść goździków i kawałki cytryny. Do słoika należy włożyć lejek i okleić go taśmą. W ten sposób muszki wejdą do środka i nie będą miały jak się wydostać z naczynia.

Więcej podobnych artykułów znajdziecie na Gazeta.pl

Więcej o: