Sposób na muszki owocówki. Kilka bardzo prostych metod na szybkie pozbycie się insektów z kuchni

Prosty sposób na muszki owocówki? Przedstawiamy trzy triki, dzięki którym pozbędziesz się tych uciążliwych insektów z kuchni. Będziesz mógł usunąć je bardzo szybko bez używania silnych środków owadobójczych.

Muszki owocówki zazwyczaj pojawiają się bardzo szybko, kiedy zostawiamy na wierzchu dojrzałe owoce w kuchni. Rozmnażają się w miejscach takich jak na przykład śmietniki w bardzo szybkim tempie. Na szczęście istnieje wiele sposobów na pozbycie się tych małych, nieprzyjemnych stworków. Oto kilka z nich.

Zobacz wideo

Sposób na muszki owocówki bez używania środków owadobójczych. Będziesz potrzebował wina lub piwa

Jak pozbyć się owadów przy pomocy wina lub piwa? Alkohol należy pozostawić na noc w otwartej butelce - owady będą do niej lgnęły i utkną w pułapce. Ewentualnie można dodać do butelki kilka kropli płynu do naczyń.

Pułapka z dżemem. Owady będą się w niej gromadziły

Aby zrobić domową pułapkę wystarczy przygotować słoik, włożyć do niego łyżkę dżemu i dodać kilka łyżeczek wody. Pozostawiony w ciepłym miejscu będzie świetnym wabikiem na owocówki. 

Strumień gorącego powietrza. Szybki trik na insekty

Stosując tę metodę pozbędziesz się owadów w kilka sekund. Gorący strumień powietrza z suszarki pomoże w unicestwieniu bardzo dużej ilości muszek za jednym zamachem. Niektórzy używają też odkurzacza, ale istnieje ryzyko, że owocówki będą próbowały wydobyć się z urządzenia.

Cytryna i goździki. Aromatyczna mieszanka, dzięki której skutecznie zwalczysz muszki

Aby usunąć z kuchni muszki owocówki, można umieścić w słoiku garść goździków i kawałki cytryny. Do słoika należy włożyć lejek i okleić go taśmą. W ten sposób muszki wejdą do środka i nie będą miały jak się wydostać z naczynia.

Więcej podobnych artykułów znajdziecie na Gazeta.pl

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.