"Ukulaj" w rękach i włóż do zmywarki. Sztućce będą lśnić niczym szmaragdy i diamenty

Trików na efektywne sprzątanie jest co niemiara, ale patent z kulką z folii aluminiowej mnie zszokował i na początku podchodziłam do tego sceptycznie, ale to naprawdę działa. Przed włączeniem zmywarki, do koszyczka ze sztućcami warto włożyć kulkę "sreberka". Blask noży i łyżek niemal razi w oczy.
Zobacz wideo

Jeśli chcesz, żeby twoje sztućce zawsze lśniły pięknym blaskiem bez żmudnego polerowania ich wykrochmaloną ściereczką, przyda ci się znajomość prostej metody. Trudno wyobrazić sobie bardziej przydatne urządzenie niż zmywarka, jednak często bywa tak, że po wyjęciu sztućce są po prostu umyte, ale ich blask jakby poszedł spać i się schował. Dziś podpowiemy, jak prostym sposobem sprawić, żeby widelce i łyżki były lśniące i błyszczały tak samo, jak oczy teściowej z zazdrości, kiedy zobaczy twoje sztućce.

Kulka działa cuda, czyli dlaczego warto włożyć kawałek folii do zmywarki

Kulka z folii aluminiowej włożona do koszyczka na sztućce sprawi, że matowa powłoczka nie osiądzie na widelcach, a ty oszczędzisz czas i energię, która miała być przeznaczona na polerowanie. Skąd bierze się to magiczne działanie? Prawdopodobnie chodzi o reakcję chemiczną między folią aluminiową a sodą, która jest składnikiem tabletek do zmywarek. Zastosowanie sody w gospodarstwie domowym jest bardzo szerokie i trudno wyobrazić sobie skuteczniejszy (i naturalny) środek czyszczący. W połączeniu z aluminium sprawi, że nasze sztućce nabiorą wyjątkowego blasku. 

Jednak warto wspomnieć, że nie wszystkie rzeczy powinniśmy myć w zmywarce. Są to między innymi drewniane przybory kuchenne, takie jak deski do krojenia czy łyżki i łopatki, ale do zmywarki nie wkładajmy również kryształowej zastawy (hitowej w PRL) oraz słoików z nieodklejonymi etykietami. 

Haps.pl jest dla Was i dla Was piszemy o kulinariach. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl,kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.