Trik na nieprzyjemny zapach ze zlewu. Wystarczy dodać jedną kapsułkę, aby pozbyć się kłopotu

Wyczuwasz w swojej kuchni nieprzyjemny zapach ze zlewu? Przedstawiamy trik, dzięki któremu pozbędziesz się fetoru. Co zrobić, aby go zlikwidować? Jedną z metod będzie położenie kapsułki do prania na sitku w zlewie.

Czasami ze zlewu wydobywa się dość nieprzyjemny zapach. Istnieje kilka sposobów, które zwalczają ten problem. Poniżej przedstawiamy prosty trik, który pomoże w walce z fetorem. Wystarczy położyć kapsułkę do prania na sitku w zlewie. Można też korzystać z naturalnych rozwiązań przy użyciu cytryny, octu czy sody oczyszczonej.

Zobacz wideo Pizza z białym sosem i grzybami

Skąd bierze się nieprzyjemny zapach w zlewie? Odpowiadają za niego głównie bakterie

Wrzucanie do zlewu resztek jedzenia i oleju ze smażenia może powodować, że będą one gromadziły się w rurach i gniły. Sprzyja to namnażaniu się drobnoustrojów, które są główną przyczyną wydobywającego się brzydkiego zapachu. Z tego powodu w zlewie zawsze powinno być zamieszczone sitko, w którym będą mogły zatrzymywać się pozostałości po jedzeniu.  

Kapsułka do prania pozwoli pozbyć się fetoru

Jeżeli z twojego zlewu wydobywa się brzydki zapach, wystarczy położyć na sitku kapsułkę do prania. Po umieszczeniu jej w zlewie trzeba zalewać ją gorącą wodą aż kapsułka się całkowicie rozpuści. Ta metoda uwolni twoją kuchnię od nieprzyjemnego zapachu.

Warto korzystać z naturalnych metod

Co jeszcze likwiduje nieprzyjemny zapach? Aby pozbyć się fetoru, można wykorzystać sok z cytryny i sól. Po dodaniu tych produktów do odpływu należy odczekać co najmniej dwadzieścia minut i puścić na chwilę gorącą wodę. Inną metodą na usunięcie brzydkiej woni będzie dodanie do odpływu octu z sodą oczyszczoną. Taką mieszankę należy zalać gorącą wodą. W razie, gdy żadna z powyższych metod nie zadziała, najlepiej będzie przeczyścić syfon i przepłukać go bieżącą wodą.

Więcej podobnych artykułów znajdziecie na Gazeta.pl

Więcej o: