Trik na nieprzyjemny zapach ze zlewu. Wystarczy dodać jedną kapsułkę, aby pozbyć się kłopotu

Wyczuwasz w swojej kuchni nieprzyjemny zapach ze zlewu? Przedstawiamy trik, dzięki któremu pozbędziesz się fetoru. Co zrobić, aby go zlikwidować? Jedną z metod będzie położenie kapsułki do prania na sitku w zlewie.

Czasami ze zlewu wydobywa się dość nieprzyjemny zapach. Istnieje kilka sposobów, które zwalczają ten problem. Poniżej przedstawiamy prosty trik, który pomoże w walce z fetorem. Wystarczy położyć kapsułkę do prania na sitku w zlewie. Można też korzystać z naturalnych rozwiązań przy użyciu cytryny, octu czy sody oczyszczonej.

Zobacz wideo Pizza z białym sosem i grzybami

Skąd bierze się nieprzyjemny zapach w zlewie? Odpowiadają za niego głównie bakterie

Wrzucanie do zlewu resztek jedzenia i oleju ze smażenia może powodować, że będą one gromadziły się w rurach i gniły. Sprzyja to namnażaniu się drobnoustrojów, które są główną przyczyną wydobywającego się brzydkiego zapachu. Z tego powodu w zlewie zawsze powinno być zamieszczone sitko, w którym będą mogły zatrzymywać się pozostałości po jedzeniu.  

Szef kuchni Tyler Florence podaje jak prawidłowo gotować ziemniaki. Podobno każdy robił to do tej pory źleSzef kuchni Tyler Florence podaje jak dobrze gotować ziemniaki. Każdy robił to źle

Kapsułka do prania pozwoli pozbyć się fetoru

Jeżeli z twojego zlewu wydobywa się brzydki zapach, wystarczy położyć na sitku kapsułkę do prania. Po umieszczeniu jej w zlewie trzeba zalewać ją gorącą wodą aż kapsułka się całkowicie rozpuści. Ta metoda uwolni twoją kuchnię od nieprzyjemnego zapachu.

Gotowanie w zmywarceUgotowała warzywa w zmywarce, uważa to za sposób idealny. Internauci nie wierzą

Warto korzystać z naturalnych metod

Co jeszcze likwiduje nieprzyjemny zapach? Aby pozbyć się fetoru, można wykorzystać sok z cytryny i sól. Po dodaniu tych produktów do odpływu należy odczekać co najmniej dwadzieścia minut i puścić na chwilę gorącą wodę. Inną metodą na usunięcie brzydkiej woni będzie dodanie do odpływu octu z sodą oczyszczoną. Taką mieszankę należy zalać gorącą wodą. W razie, gdy żadna z powyższych metod nie zadziała, najlepiej będzie przeczyścić syfon i przepłukać go bieżącą wodą.

Więcej podobnych artykułów znajdziecie na Gazeta.pl

Więcej o: