Metoda na czyszczenie piekarnika. Użyj tego produktu, a szybko pozbędziesz się zanieczyszczeń

Podajemy sposób na sprawne czyszczenie piekarnika. Będziesz potrzebował tabletki do zmywarki. Dzięki niej szybko pozbędziesz się zanieczyszczeń i przyklejonego brudu. Jak to zrobić? Poniżej przedstawiamy szczegóły.

Piekarnik można czyścić na wiele różnych sposobów. Często bywa mozolne i żmudne. Jak ułatwić sobie to zadanie? Warto skorzystać z metody z tabletką do zmywarki. Przedstawiamy ten sposób krok po kroku. Poniżej znajdziecie triki, które pomogą w walce z brudem.

Zobacz wideo Pizza z białym sosem i grzybami

Czyszczenie piekarnika tabletką do zmywarki

Tabletkę do zmywarki należy umieścić na blaszce do pieczenia. Można też do tego użyć naczynia żaroodpornego. Kolejnym krokiem będzie zalanie tabletki dużą ilością wody i wstawienie naczynia do piekarnika. Po jego zamknięciu należy nastawić piekarnik na dwieście stopni Celsjusza. Kiedy woda zagotuje się, a tabletka rozpuści, można wyłączyć piekarnik i pozostawić zamknięty na co najmniej pół godziny. Dzięki tej metodzie ułatwicie sobie czyszczenie pieca. Po jego otwarciu powinno się przetrzeć ścianki wilgotną ścierką. Po takim zabiegu piekarnik będzie idealnie czysty.

Piekarnik można wyczyścić parą bez używania detergentów

Jak wyczyścić piekarnik parą? Jeśli nie przepadasz za używaniem sztucznych detergentów, warto posłużyć się metodą z wodą. Niektóre piekarniki posiadają funkcję czyszczenia parą. Jeżeli jej nie ma, można skorzystać z metody podobnej do tej z tabletką do zmywarki. Wystarczy wlać około dwie szklanki wody do naczynia żaroodpornego i włączyć piec na 140 st. C. Po dziesięciu minutach para wodna zacznie osadzać się we wnętrzu piekarnika. Po tym czasie można go wyłączyć i poczekać aż ostygnie. Ostatnim krokiem będzie przetarcie wnętrza wilgotną szmatką. W ten sposób unikniesz korzystania z detergentów, a uzyskasz podobny efekt.

Więcej podobnych artykułów znajdziecie na Gazeta.pl

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.