Kupujesz bułki w Biedronce? Szuflady mają ukrytą funkcję, której mogłeś nie znać, a ułatwi ci zakupy

Robiąc zakupy w jednym z najpopularniejszych polskich dyskontów warto zwrócić uwagę na dział z pieczywem. Szuflady z wyłożonym w nich pieczywem mają funkcję, o której mało kto wie. Została ona wprowadzona głównie z myślą o personelu. Chodzi o wyjmowanie bułek.

Sieć sklepów Biedronka oferuje przede wszystkim produkty od polskich dostawców, jest jednym z ulubionych dyskontów w naszym kraju. Będąc w Biedronce dobrze jest przyjrzeć się półkom z pieczywem. Posiadają one dodatkową funkcję, która ułatwia wyciąganie bułek z samego dna szuflady. Zainstalowana jest tam dodatkowa dźwignia, która pozwala wysunąć szufladę. Jak to działa? 

Zobacz wideo Pizza z białym sosem i grzybami

Szufladę z bułkami można wysunąć dzięki specjalnej dźwigni

Polacy bardzo chętnie odwiedzają Biedronkę, ale nie wszyscy zauważają ukryte funkcje, jakie znajdują się przy sklepowych regałach. Jedna z nich to dodatkowa dźwignia umożliwiająca wysuwanie półek z pieczywem. Powstała ona głównie z myślą o pracownikach dokładających towar. Znajdziecie ją w prawym górnym rogu półki. Po jej naciśnięciu szuflada wysuwa się do przodu. Dzięki temu łatwiej jest dostać się do dna szuflady.

Inne funkcje, o których mogliście nie wiedzieć. Ułatwiają zakupy osobom z niepełnosprawnościami słuchu

Kolejną  biedronkową ciekawostką są przyciski znajdujące się przy kasach samoobsługowych. Pierwszy z lewej zwiększa głośność komunikatów, dzięki czemu osoby mające problemy ze słuchem mogą swobodniej kasować produkty i dokonywać transakcji. Drugi przycisk pozwala zawołać osobę z personelu w razie wystąpienia błędu. Kolejny umożliwia zeskanowanie karty "Moja Biedronka", a ostatni dotyczy wytarowania wagi.

Co ciekawe, pierwsze kasy samoobsługowe wprowadzono w sklepach Biedronka jesienią 2019 roku. W tym samym czasie Lidl postanowił przeprowadzić pierwsze testy i wprowadzać je do sklepów. Taka innowacja skutecznie pomogła w robieniu zakupów po wybuchu pandemii w 2020 roku.

Więcej pysznych przepisów znajdziecie na Gazeta.pl

Więcej o: