"Nie wypiję tego, nawet gdybym umierał z pragnienia". Tiktokerka pokazała jak przygotowuje mleko z ziemniaków

Od dawna wiadomo, że mleko nie jest produktem jedynie odzwierzęcym. Jednak kto by się spodziewał, że może powstać także z ziemniaków? Przepis pokazała tiktokerka, która zszokowała obserwatorów. Niektórzy zastanawiają się jak to możliwe.

Już jakiś czas temu do sprzedaży trafił niecodzienny produkt. Jest to zamiennik mleka krowiego, ale nie jest to wszystkim znane mleko owsiane lub migdałowe. Szwedzka firma Veg of Lund zaprezentowała nową markę Dug. Co się pod nią kryje? Jest to produkt, który określany jest jako mleko z ziemniaków.

Jak firma mówi do powstania tego produktu zużywają dwukrotnie mniej ziemi, która potrzebna jest do uprawy owsa i zużywają ponad 50 razy mniej wody niż do produkcji mleka migdałowego. Co ciekawe mleko ziemniaczane pieni się tak samo, jak mleko krowie, więc może być wykorzystywane w kawiarniach przez baristów. Aby kupić ten przysmak można skierować się na wskazane przez producenta strony, w których sprzedaż jest dostępna. Można je znaleźć na stronie Amazon, Navesu, a także w sklepach Waitrose. Cena za litr mleka waha się w granicach 11 złotych.

Jeśli jednak chcesz wykonać takie mleko własnoręcznie, możesz to zrobić. Recepturę na napój przedstawiła tiktokerka @kalejunkie. Przepis jest banalnie prosty, warto sprawdzić jak smakuje.

Przepis na mleko ziemniaczane

Składniki

  • 5 ziemniaków,
  • 3 szklanki wody,
  • garść migdałów,
  • szczypta soli,
  • 3 łyżki syropu klonowego.

Sposób przygotowania

  1. Ziemniaki obierz i ugotuj do miękkości. Następnie odcedź i ostudź.
  2. Gdy kartofle będą już zimne przełóż je do blendera, zalej wodą, dodaj syrop klonowy, sól i migdały. Wszystko dokładnie zmiksuj na gładką masę.
  3. Przygotowaną masę przecedź przez gazę lub ściereczkę. Takie mleko przechowuj w lodówce maksymalnie przez 4 dni.

Zszokowany internet

Kulinarne eksperymenty nigdy nie przechodzą w internecie bez komentarza, szczególnie na takiej platformie, jaką jest TikTok. Filmik z przygotowań osiągną ponad 100 tysięcy wyświetleń, a reakcje były bardzo podzielone. W komentarzach możemy przeczytać

Nie będę pił mleka ziemniaczanego, nawet gdybym umierał z pragnienia na pustyni
Czy to znak na nadchodzące czasy?
Chcę tego spróbować!!!
Dosłownie nie mogę powiedzieć, czy to parodia, czy nie
Nawet nie wiedziałem, że istnieje coś takiego jak mleko ziemniaczane!
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.