Jak pozbyć się ćmianek z kuchni? Ci uciążliwi lokatorzy znikną w mig, jeśli zastosujesz ten trik

Jak pozbyć się ćmianek z kuchni? Ich obecność to prawdziwa zmora każdej gospodyni i każdego gospodarza. Okazuje się jednak, że walka z tymi owadami może być szybka i skuteczna na długi czas. Co zrobić, by pozbyć się tych uciążliwych owadów? Podpowiadamy.

Ćmianki to małe owady, które wyglądem przypominają ćmy. Chociaż na pierwszy rzut oka wyglądają niegroźnie, to niewiele osób wie, że mogą przenosić poważne choroby. Jeśli ci niechciani lokatorzy mieszkają w twoim domu, musisz je jak najszybciej usunąć. Jak się pozbyć ćmianki szybko i skutecznie?

Zobacz wideo Sposób na uciążliwe muchy? Potrzebne są woda i monety

Ćmianki - jak je rozpoznać? Uważaj, są groźne dla człowieka

Ćmianki to owady, które przypominają ćmy, ale w innej fazie rozwoju są mylone z muszkami owocówkami. Występują w szarobrązowym lub jasnobrązowym kolorze. Łatwo je rozpoznać dzięki charakterystycznym skrzydłom. Są zaokrąglone i mocno owłosione. Osiągają rozmiar od dwóch do pięciu milimetrów. W domach możemy spotkać je również w postaci czarnych larw.

Nie wolno lekceważyć tych owadów, ponieważ potrafią być zagrożeniem dla zdrowia człowieka. Przenoszą drobnoustroje chorobotwórcze - tym bakterie E.coli i mogą powodować objawy alergii.

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Potrzyj włosy folią aluminiową Strony folii aluminiowej mają dwie różne funkcje. Nie każdy o tym wie

Jak pozbyć się ćmianek z kuchni? Dzięki tym trikom pozbędziesz się ich w mgnieniu oka

Ćmianki najczęściej widujemy w kuchni, łazience i pomieszczeniach gospodarczych. Często można zauważyć je w odpływach prysznicowych i odpływach umywalkowych. Walkę z tymi owadami należy rozpocząć od zlokalizowania miejsca ich występowania oraz sprawdzenia, czy zdążyły założyć gniazdo. Jeśli tak - musimy pozbyć się ich z kanalizacji. Przyda się do tego zwykła szczotka, którą oczyścimy rury z biofilmu.

Czernidłak - grzyb, który sam się trawi Grzyb, który sam się trawi. Czernidłak kusi, potem ścieka atramentem

Dla pewności powinniśmy również zalać odpływ wrzątkiem z octem lub domestosem. Warto powtarzać czynność systematycznie, by mieć pewność, że nie powrócą.

Więcej o: