Patent babci na błyskawiczne posprzątanie rozbitego jajka. Niesłychanie prosty

Kuchnia to miejsce, w którym bardzo łatwo o pewnego rodzaju wpadkę np. rozbicie jajka. Upuszczone na ziemię staramy się szybko posprzątać, lecz nie zawsze nam to wychodzi. Podpowiadamy, jak zrobić to szybko i skutecznie.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Podczas wielu czynności w kuchni zdarzy nam się drobna wpadka lub potknięcie. Od czasu do czasu każdy z nas upuści, rozsypie lub rozbije również pewną rzecz, co budzi w wielu osobach frustracje i niepotrzebne emocje. Warto więc wtedy pamiętać o sprytnych trikach, które pozwolą nam szybko ogarnąć domowy bałagan.

Zobacz wideo Płyn do paneli, który zrobisz samodzielnie w domu

W mgnieniu oka posprzątasz rozbite jajko

Ważne jest dokładne posprzątanie miejsca, w którym zostało rozbite jajko, gdyż w surowej postaci może być siedliskiem wielu bakterii. Sięgnij po zwykłą ściereczkę z mikrofibry i zwilż ją ciepłą wodą. Teraz z łatwością usuniesz jajko z podłogi.

Sposób na błyskawiczne posprzątanie rozbitego jajka. Sięgnij po... sól!

Podczas czynności wykonywanych w kuchni upadło ci jajko i rozbiło się na podłodze? Możesz je również w prosty sposób posprzątać z użyciem garści soli. Posyp i odczekaj kilka minut, aż stężeje. Po tym czasie z łatwością zbierzesz wszystko z podłogi. Na koniec przetrzyj powierzchnię podłogi ręcznikiem papierowym lub gąbką.

Standardowa metoda sprzątania równie skuteczna

Zapomnij o używaniu tradycyjnej szufelki czy miotły. Zdecydowanie łatwiej ogarniesz kuchenny bałagan z rozbitym jajkiem z pomocą gąbki do mycia naczyń i kuchennej łopatki. Całość szybko usuniesz z podłogi.

Przypalenia łatwo usuniesz solą. Prosty trik uratuje wiele powierzchni

Sól, dzięki swoim właściwościom zastosujesz również w przypadku przypalonych powierzchni. Każdemu z nas chociaż raz w życiu zdarzyło się coś przypalić. Wtedy wystarczy zasypać to miejsce solą i dodać odrobiny wody, tak aby powstała pasta. Zostaw, najlepiej na całą noc, a zabrudzenia usuniesz bez większego trudu.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.