Prosty sposób, jak tanio wyczyścić zmywarkę. Skutecznie pozbędziesz się brudu i przykrego zapachu

Prosty sposób, jak tanio wyczyścić zmywarkę. Nie musisz posiadać w domu specjalnych środków, gąbek i innych czyścideł. Wystarczą dwa składniki, a twój sprzęt będzie czysty, pachnący i odświeżony. Zamiast wydawać fortunę na środki do czyszczenia zmywarek, lepiej poznaj nasz patent.

Zmywarkę powinniśmy czyścic przynajmniej raz w miesiącu. Jednak, aby nie wydawać na to fortuny, podpowiadamy prosty sposób, jak tanio wyczyścić zmywarkę. Będzie czysto i pachnąco, a także ekologicznie. Bez chemii i innych szkodliwych substancji.

Zobacz wideo Jak skutecznie wyczyścić zmywarkę?

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Sposób, jak tanio wyczyścić zmywarkę - tylko dwa składniki

Jak tanio wyczyścić zmywarkę? Nie musisz kupować drogich specyfików, które w większości "czyszczą" jedynie twój portfel. Tu wystarczą tylko dwa składniki, które zapewne znajdziesz w swojej kuchni. Butelka octu i torebka sody oczyszczonej. Tylko tyle i aż tyle, bo te dwie substancje - w połączeniu z ciepłą wodą, potrafią zdziałać cuda. Jednak zanim ich użyjesz - miękką gąbką przetrzyj wszystkie elementy zmywarki. Najważniejszy jest tu filtr, w którym zatrzymują się resztki jedzenia. Wyjmij go, wypłucz pod bieżącą wodą i przetrzyj.

Kiedy zmywarka jest już przetarta od środka, możemy przystąpić do głównej fazy czyszczenia. Na pierwszy ogień pójdzie ocet. Do tego będziesz potrzebowała małego pojemnika, który wypełnisz jedną filiżanką tego specyfiku. Umieść go najlepiej na górnej półce zmywarki, a następnie uruchom standardowy cykl mycia. Ocet usunie wszelkie tłuste osady.

Teraz pora na sodę oczyszczoną. Ten sam pojemnik napełniamy dwiema łyżkami sody i ponownie umieszczamy go na górnej półce. Jeśli w domu posiadasz cytrynę, możesz wkropić do pojemnika kilka kropel soku (uważaj na pestki). Tym razem możemy też użyć nieco krótszego programu. Działanie sody (z ewentualnie kilkoma kroplami cytryny) jest odświeżające. Ten krok pomoże ci pozbyć się brzydkiego zapachu, odświeży sprzęt i sprawi, że naczynia będą przyjemnie pachnieć. 

Dla tych, którzy chcieliby iść drogą na skróty, informujemy, że się nie da. Użycie jednocześnie sody i octu może nie tylko spowodować jakąś usterkę, ale na pewno skończy się dodatkowym sprzątaniu całej kuchni.  

Więcej o: