Trik na wyczyszczenie okapu kuchennego. Wystarczą te składniki, a będzie jak nowy

Okap kuchenny to bardzo ważny element każdej kuchni. Filtruje powietrze, pochłania tłuszcz, wilgoć i zapachy z gotowania. Jak wyczyścić okap kuchenny? Przedstawiamy kilka skutecznych metod, które ułatwią wam to zadanie.

Okap kuchenny oczyszcza pomieszczenia z dwutlenku węgla i drobinek tłuszczu. Dzięki temu tłuszcz nie osadza się na meblach i o wiele łatwiej jest utrzymać czystość w domu. Aby dobrze działał, okap co jakiś czas należy myć. Jak prawidłowo wyczyścić filtr okapu? Podajemy kilka sposobów.

Zobacz wideo Ciasto ze śliwkami na oleju

Można użyć ciepłej wody i płynu do naczyń

Bardzo skuteczną metodą będzie usunięcie zabrudzeń ciepłą wodą rozrobioną z płynem do naczyń. Jak to zrobić? Wystarczy przetrzeć dokładnie cały okap ściereczką lub gąbką zamoczoną w tym roztworze. Pamiętajmy, aby czyścić okap regularnie - im rzadziej go myjemy, tym trudniej usunąć zabrudzenia.  

Do czyszczenia przyda się oliwka dla dzieci

Ciekawym sposobem jest użycie oliwki pielęgnacyjnej, która doskonale czyści stal nierdzewną. W tym przypadku usuniesz warstwy tłuszczu na okapie nakładając na nie oliwkę i przecierając je gąbką zwilżoną gorącą wodą, a następnie ręcznikiem papierowym. 

Mleko z ziemniaków?Nie wypiję tego, nawet gdybym umierał z pragnienia?. Tak wygląda mleko z? ziemniaków

Kolejna metoda to zastosowanie wody z octem

Jeśli chcesz pozbyć się brudu z wnętrza okapu, możesz wykonać mieszankę wody z octem i spryskać nią kratkę okapu. Tak rozprowadzony roztwór należy pozostawić na około dziesięć minut, a następnie wytrzeć filtr do sucha gąbką, ręcznikiem papierowym lub zwykłą ściereczką.

Soda oczyszczona pomoże w walce z zatłuszczonym filtrem okapu

Równie skutecznym sposobem będzie wykorzystanie sody oczyszczonej. Przygotuj papkę z sody i wody, nałóż ją na zabrudzone miejsca i pozostaw na około kwadrans. Następnie usuń zanieczyszczenia wilgotną ściereczką lub gąbką do mycia naczyń.

Wątróbka wieprzowa z cebulką i jabłkiem to jeden z ulubionych przysmaków w naszym krajuTrzy zbrodnie na wątróbce, przez które wielu nie chce jej jeść. Jedna z nich dotyczy soli

Więcej podobnych artykułów znajdziecie na Gazeta.pl

Więcej o: