Wystarczy, że włożysz do zmywarki miseczkę z tym produktem. Domowy sposób na magiczne czyszczenie

Mycie naczyń w zmywarce to prawdziwe ułatwienie. Jak prawidłowo wyczyścić zmywarkę? Podajemy domowe metody, dzięki którym pozbędziesz się nieprzyjemnego zapachu. Wystarczy przygotować ocet i sodę oczyszczoną.

Zmywarka to urządzenie, które obecnie znajduje się prawie w każdym domu. Dzięki niej można zaoszczędzić sporo czasu. Jak należy o nią dbać, aby nie wydobywał się z niej nieprzyjemny zapach? Podpowiadamy, które sposoby są najskuteczniejsze.   

Zobacz wideo Ciasto ze śliwkami na oleju

Zmywarkę należy czyścić regularnie - zaniedbana nie będzie dobrze myła twoich naczyń

Nie powinno się ignorować czyszczenia zmywarki, ponieważ może to doprowadzić do jej gorszego  funkcjonowania. Tym samym twoje naczynia nie będą tak czyste i pachnące, jakbyś tego chciał. Pozostaną na nich zaschnięte resztki jedzenia i stracą połysk. Z tego powodu powinno się regularnie czyścić urządzenie. Jak zadbać o zmywarkę? Podajemy domowe sposoby na jej wyczyszczenie.  

Jak wyczyścić zmywarkę sodą? Wystarczy wsypać do niej trzy łyżki sody oczyszczonej

Do czyszczenia zmywarki można wykorzystać sodę oczyszczoną. Należy wsypać trzy łyżki w miejscu na tabletkę do zmywarki i uruchomić urządzenie na tryb intensywnego zmywania. Po tym zabiegu zmywarka powinna się umyć i ładnie pachnieć. Soda to trafiony wybór, kiedy chcemy zastosować ekologiczny środek czyszczący. 

Czyszczenie zmywarki octem. Zastąpi sztuczne detergenty 

Ocet to kolejne niedrogie rozwiązanie na wyczyszczenie zmywarki. Dzięki niemu usuniesz brud i kamień i zaoszczędzisz pieniądze. Jak to zrobić? Wlej na dno urządzenia szklankę octu. Kolejną szklankę z octem ustaw na górnym koszyczku zmywarki. Włącz urządzenie. Ten sposób można połączyć z myciem zmywarki sodą oczyszczoną. Nie należy jednak łączyć obu składników. Dla zneutralizowania zapachu octu można dodać do zmywarki kilka plastrów cytryny.     

Więcej podobnych artykułów znajdziecie na Gazeta.pl

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.