Tego sposobu czyszczenia piekarnika mogłeś nie znać. Od teraz sprzątanie będzie o wiele łatwiejsze

Istnieje wiele różnych metod skutecznego czyszczenia piekarnika. Podajemy prosty sposób, który ułatwi wam to zadanie i już nie będziecie musieli długo szorować jego wnętrza. Chodzi o użycie zwykłej tabletki do zmywarki.

Czyszczenie drzwiczek piekarnika może być uciążliwe, zwłaszcza kiedy mamy do czynienia z bardzo dużym zabrudzeniem. Jak uniknąć długiego szorowania jego wnętrza? Można skorzystać z zaskakująco prostego rozwiązania. Wystarczy przygotować tabletkę do zmywarki. 

Zobacz wideo Ciasto ze śliwkami na oleju

Czyszczenie piekarnika tabletką do zmywarki. To naprawdę działa

Warto pamiętać, że piekarnik należy czyścić regularnie - dzięki temu nie będzie trzeba walczyć z usunięciem zaschniętego tłuszczu.

Do umycia piekarnika będziecie potrzebowali tabletkę do zmywarki i naczynie z ciepłą wodą. Kostkę wystarczy zanurzyć w wodzie i poczekać kilka chwil aż tabletka wchłonie niewielką ilość wody. Tak przygotowaną tabletką można przetrzeć wnętrze piekarnika.

Jak to zrobić? Przydadzą się tylko gumowe rękawiczki

Przed skorzystaniem z kostki do zmywarki należy założyć gumowe rękawiczki, aby uniknąć bezpośredniego kontaktu z detergentem. Drzwiczki piekarnika umyją się z łatwością, jeśli przetrzesz je kolistymi ruchami zwilżoną tabletką do zmywarki. W razie, gdyby kostka wyschła, należy ją ponownie zanurzyć w wodzie. Na koniec należy dokładnie wytrzeć czyszczoną powierzchnię wilgotną ścierką.

Jajka na kogel mogel ucieramy z cukrem.Kogel - mogel: deser z historią w tle. Kiedy był przygotowywany?

Dlaczego to działa? Tabletki skutecznie usuwają brud z jedzenia

Tabletka do zmywarki niezwykle dobrze radzi sobie z zanieczyszczeniami po jedzeniu, dlatego warto wykorzystać ją do umycia piekarnika. Dzięki niej będziesz mógł pozbyć się nawet najgorszego tłuszczu, który zastygł na szybie. Jest to dość delikatny, ale bardzo efektywny sposób mycia piekarnika. Co więcej, tą metodą nie porysujesz drzwiczek piekarnika, a plamy znikną w mgnieniu oka.

Karp (zdjęcie ilustracyjne)Nieciekawa sprawa z karpiem. Czy może go zabraknąć przed Wigilią?

Więcej podobnych artykułów znajdziecie na Gazeta.pl

Więcej o: