Przepis na tradycyjny barszcz wigilijny. Magda Gessler zdradza sekretną recepturę - kluczowy jest owoc

Barszcz czerwony to jedna z tradycyjnych potraw wigilijnych, ale i lubiane danie obiadowe. Magda Gessler zdradziła przepis na idealny wywar. Kluczowe są składniki, brak pośpiechu i nietypowy dodatek, który w połączeniu z burakami tworzy łodko-kwaśny smak.

Więcej smacznych przepisów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Flagowym daniem, bez którego święta nie byłyby takie same, jest oczywiście tradycyjny barszcz czerwony. Intensywnie czerwona, aromatyczna zupa jest bardzo łatwa w przygotowaniu. Kluczowe są jednak zasady, których warto się trzymać. Magda Gessler zdradza listę produktów i sekretny składnik, który gwarantuje ucztę wszystkich zmysłów. 

Barszcz czerwony według Magdy Gessler - kluczowy jest jesienny owoc

Barszcz czerwony to synonim Świąt Bożego Narodzenia, a także jedna ze smaczniejszych potraw, które wówczas królują w menu. Przygotowanie tradycyjnego przepisu dla wielu może wydawać się wyzwaniem, jednak receptura Magdy Gessler nie tylko gwarantuje wyjątkowy efekt, ale i łatwe przygotowanie. Należy jednak podkreślić, że barszcz wyjdzie smaczny jedynie, gdy użyjemy najlepszej jakości produktów i wyzbędziemy się pośpiechu. Zupa bowiem powinna gotować się powoli, na małym gazie. 

Na liście składników barszczu autorstwa popularnej restauratorki królują buraki, por, cebule czy aromatyczne przyprawy. Jest jednak jeden sekretny dodatek, bez którego barszcz zyskuje dużo smaku. Mowa tu o jabłkach. Jesienne owoce nadadzą zupie słodkości i odrobinie kwaskowości - warto wybrać odmianę taką jak antonówka czy szara reneta. 

Zobacz wideo Barszcz wigilijny na zakwasie

Przepis na barszcz czerwony z jabłkami przepisu Magdy Gessler

Składniki: 

  • 8 buraków,
  • 6 jabłek antonówek,
  • 2 cebule,
  • 4 ząbki czosnku,
  • 3 liście laurowe,
  • 4 ziarna ziela angielskiego,
  • 8 ziaren pieprzu,
  • łyżka cukru,
  • 3 łyżki octu spirytusowego,
  • sól. 

Sposób przygotowania: 

  1. Buraki obieramy i kroimy w plastry. Warzywa przekładamy do dużego garnka i zalewamy wodą do momentu, aż przykryje buraki. 
  2. Do garnka dodajemy dwie cebule oraz przyprawy - liście laurowe, ziarna pieprzu i ziela angielskiego. 
  3. Gotujemy na małym ogniu, aż woda się zagotuje. Wówczas wlewamy ocet i gotujemy na małym ogniu do momentu, aż buraki zmiękną. 
  4. Zupę przecedzamy przez sito i przelewamy do drugiego garnka. Dodajemy czosnek przeciśnięty przez praskę, cukier i sól. 
  5. Następnie obieramy jabłka i dodajemy do barszczu. Całość nie wymaga już gotowania, natomiast kilku godzin odpoczynku by wywar zupa przeszła smakami. 
  6. Tak przygotowany barszcz podajemy z uszkami, pasztecikami lub krokietami. 
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.