Pierogi leniwe - przepis na domowy rarytas. Wyjdą miękkie i delikatne dzięki czterem składnikom

Pierogi leniwe to smak, który przypomina beztroskie lata dzieciństwa. Szybkie i proste danie wymaga zaledwie czterech składników. To idealna propozycja na lekki, jarski obiad. Podane z palonym masłem i cukrem, śmietaną lub szczypta cynamonu rozgrzeją zmysły i podbiją kubki smakowe nawet najbardziej wymagających.

Więcej smacznych przepisów znajdziesz stronie głównej Gazeta.pl

Domowe obiady z prostych składników to zawsze dobre rozwiązanie. Gdy nie mamy zbyt wiele czasu na przygotowanie posiłku lub chodzą za nami smaki dzieciństwa, warto przygotować pierogi leniwe. Ekspresowa receptura sprawdzi się idealnie w chłodne dni - wystarczy szczypta cynamonu i odrobina masła, by osłodzić ponury dzień. 

Pierogi leniwe - przepis na smak dzieciństwa

Wśród smacznych i jednocześnie tradycyjnych obiadów, pierogi leniwe zasługują na wyjątkowe miejsce. To prawdziwy rarytas, którym zajadają się zarówno dzieci, jak i dorośli. Poza wyjątkowym smakiem plusem jest ekspresowe przygotowanie i krótka lista składników. Z zaledwie czterech produktów jesteśmy w stanie odtworzyć posiłek z dziecięcych lat. Ciasto na bazie mąki i twarogu wymaga odpowiednich proporcji, jednak o efekcie końcowym zadecydują także dodatki oraz odpowiedni czas gotowania. 

Pierogi leniwe wymagają dobrej jakości twarogu, mąki, jajka i szczypty soli. Gotowe kluseczki powinny być lekkie, miękkie i rozpływać się w ustach. Wyśmienicie smakują podane z palonym lub rozpuszczonym masłem, cukrem, a nawet cynamonem. Warto podać je także ze słodką śmietaną lub uprażoną bułką tartą

Zobacz wideo Świąteczne leniwe z makiem

Przepis na ekspresowe pierogi leniwe z czterech składników

Składniki: 

  • 250 g twarogu,
  • 120 g mąki pszennej,
  • jajko,
  • szczypta soli.

Sposób przygotowania:

  1. Przygotowania zaczynamy od zmielenia sera w maszynce. 
  2. Kolejnym krokiem jest przełożenie nabiału do dużej miski i połączenie z jajkiem i przesianą mąką. Całość solimy i dokładnie wyrabiamy dłońmi. 
  3. Gdy ciasto będzie jednolite i gładkie formujemy wałek. 
  4. Przy pomocy długiego i ostrego noża, delikatnie wycinamy pierogi o charakterystycznym kształcie. 
  5. W dużym garnku zagotowujemy wodę z odrobiną soli. Pierogi wrzucamy partiami. 
  6. Gdy wypłyną na powierzchnię, wyciągamy je łyżką lud cedzakiem.
  7. Tak przygotowane pierogi leniwe podajemy z ulubionymi dodatkami. Polecamy wrzucić je na moment na patelnię z dodatkiem masła, by ładnie się zarumieniły. 
Więcej o:
Copyright © Agora SA