Czy wiesz, jak obierać mandarynki? Prawdopodobnie cały czas robiłeś to źle! Ten trik ułatwi ci życie

Przyszedł sezon na mandarynki, dlatego warto wiedzieć, jak ułatwić sobie ich obieranie. Sprytną sztuczkę, dzięki można szybko oddzielić owoc od skórki, pokazuje pewien instagramer. Do tego zadania używa noża kuchennego.

Mandarynki to bardzo zdrowe owoce, które jada się jesienią i zimą. Zawierają duże ilości witaminy C i A, błonnika oraz minerałów. Wspierają wzrok i układ krążenia, wpływają pozytywnie na układ nerwowy, pracę mózgu i kondycję skóry. Ich obieranie może czasem sprawiać problem, dlatego warto korzystać z prostej metody, którą demonstruje na swoim profilu instagramer Marcin Jackowiak. 

Zobacz wideo Ciasto ze śliwkami na oleju

Mandarynki to bardzo zdrowe owoce, które powinniśmy jeść zimą jak najczęściej

Mandarynki posiadają wiele cennych właściwości zdrowotnych, m. in. poprawiają kondycję skóry, włosów i paznokci. Wzmacniają układ odpornościowy i wspomagają przemianę materii. Warto sięgać po nie jak najczęściej jesienią i zimą.

Obieranie mandarynek nie zawsze jest łatwe, dlatego warto zastosować ten prosty trik

Instagramer Marcin Jackowiak udostępnił filmik, na którym pokazuje, jak w prosty sposób można oddzielić skórkę mandarynek od owoców. Ta metoda może konkurować z tradycyjnym obieraniem. Do jej zastosowania wystarczy nóż. 

Chodzi o to, żeby przekroić mandarynkę na pół i wypchnąć kawałki mandarynki ze skórek.

Jak twierdzi instagramer, przedstawiona sztuczka jest skuteczna. Przetestował on dziesięć mandarynek i na większości metoda zadziałała:

Dobra, to nie są żarty, to serio działa. Zrobiłem próbę na 10 mandarynkach, 7 przeszło gładko, 2 tak sobie, a 1 się rozwaliła w trakcie. Mimo wszystko, chyba tradycyjny sposób nie jest taki zły

ZmywanieChcesz zaoszczędzić? Nie płucz naczyń przed ich umyciem

Użytkownicy Instagrama od razu przetestowali trik. Wielu osobom bardzo się spodobał

Internauci mają podzielone zdanie na temat tego sposobu obierania mandarynek. Niektórzy uważają, że właśnie w tradycyjnej metodzie tkwi przyjemność jedzenia mandarynek. Inni przetestowali trik z nożem i mówią, że faktycznie się sprawdza.

Działa
Hehe fajne, ale sok nie ucieka?
Właśnie obieranie mandarynek to najlepsza rzecz
 

To robisz źle w kuchni według Pascala Brodnickiego. Na liście mycie mięsa i zła obsługa piekarnikaTo robisz źle w kuchni według Pascala. Na liście mycie mięsa i obsługa piekarnika

Więcej podobnych artykułów znajdziecie na Gazeta.pl    

Więcej o: