Jak wybrać idealnie słodkie i soczyste mandarynki? Te triki okażą się kluczowe podczas zakupu owoców

Zimowe menu to przede wszystkim rozgrzewające dania, grzańce, pierniczki i aromatyczne herbaty. Synonimem świąt są także mandarynki, które o tej porze roku smakują najlepiej. Jak zatem wybrać owoce o idealnym słodko-kwaśnym smaku? Jest kilka wskazówek, które zdradzają, czy wnętrze cytrusów jest soczyste i bogate w witaminy, czy bezsmakowe i suche.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Wśród zimowych i świątecznych rarytasów nie może zabraknąć mandarynek. Małe, słodkie i soczyste owoce to popularna, zdrowa przekąska, baza soków i deserów. Podpowiadamy czym kierować się podczas zakupów, by wybrać idealne cytrusy. 

Jak wybrać soczyste i słodkie mandarynki? 

Grudzień to miesiąc wyjątkowych smaków, zarówno świątecznych potraw, jak i słodkich wypieków czy soczystych cytrusów, które królują na straganach i sklepowych półkach. Flagowym okazem są oczywiście mandarynki, którymi niemal każdy objada się w tym okresie. Jednak wybór tych o idealnym, słodkim i soczystym smaku może okazać się nie lada wyzwaniem. Gdzie zatem najlepiej kupować owoce i jak wybrać najlepsze sztuki? 

Przy zakupie mandarynek warto kierować się kilkoma złotymi zasadami. Pierwsza z nich to rozmiar - najlepiej wybierać te średniej wielkości - są soczyste, nieprzerośnięte i słodkie. Unikajmy niedojrzałych okazów. Kolejną wskazówką jest miękkość owoców. Powinny być jędrne i sprężyste - wybierając te zbyt miękkie możemy spodziewać się papki, z kolei te twarde mogą być niedojrzałe. Waga jest równie istotna, warto zatem kierować się zasadą - im cięższa, tym lepsza. Takie sztuki będą miały dużo soczystego miąższu. Lżejsze zaś mogą okazać się suche i niesmaczne. 

Zobacz wideo Lubisz pomarańcze? To świetnie! Sprawdź, jak możesz wykorzystać ich skórkę

Mandarynka idealna - jak ją wybrać i gdzie kupić? 

Bogate w dużą ilość soku i jednocześnie witamin owoce można rozpoznać także po korzonku - powinno być białe, a nie brązowe i zdrewniałe. Sama skórka także wiele zdradza, dlatego warto każdy owoc dokładnie obejrzeć. To pozwoli nam uniknąć uszkodzonych czy spleśniałych egzemplarzy. 

Dorodne i smaczne owoce często można dostać na straganach i targach. Warto podkreślić, że zerwane już cytrusy lubią chłód. W wielu supermarketach przechowywane są w niewłaściwy sposób, co może wpłynąć na ich smak. Więcej wskazówek na zakup idealnych mandarynek zdradziła Agnieszka Pocztarska znana z kanału o zdrowej żywności - czytamyetykiety na Instagramie.

 
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.