Przepis na ciasto na pierogi. Z nim wyjdą miękkie, delikatne i elastyczne - po prostu idealne

Przedstawiamy fantastycznie prosty przepis na ciasto na pierogi. Jego struktura jest wyjątkowo delikatna - dzięki niemu twoje świąteczne dania będą wyjątkowe. Do ich przygotowania wystarczy mąka, olej, sól i woda.

Jak zrobić idealne ciasto na pierogi? Do jego przygotowania będziecie potrzebowali tylko kilku składników. Sekretem udanego ciasta jest odpowiedni rodzaj mąki. Ciasto na pierogi wychodzi najlepiej z mąki pszennej typ 450. Podajemy bardzo łatwy przepis, z którym przygotujecie bardzo smaczne pierogi.  

Zobacz wideo Ciasto ze śliwkami na oleju

Przepis na ciasto na pierogi. Bardzo proste przygotowanie

Do zrobienia ciasta na pierogi będziecie potrzebowali zaledwie czterech podstawowych składników. Pamiętajcie, żeby przygotować też odpowiednie miejsce do wałkowania i lepienia pierogów. Nie będziecie potrzebowali urządzeń elektrycznych - najlepsze ciasto na pierogi powstaje, kiedy wyrabia się je rękami. 

Składniki:

  • pół kilo mąki pszennej typ 450,
  • 3 łyżki oleju,
  • szczypta soli,
  • szklanka ciepłej wody.

Ciasto na pierogi zrobisz w kilka chwil

Aby pierogi się nie rozpadały, należy bardzo dokładnie sklejać ich brzegi. Przygotowane pierogi można mrozić albo gotować bezpośrednio po ich ulepieniu.

Przygotowanie:

  1. Przesiej mąkę z solą. Wymieszaj wodę z olejem i tak przygotowaną mieszankę dodaj do mąki.
  2. Wymieszaj składniki i wyrabiaj ciasto rękami. Kiedy ciasto nie będzie się przyklejało do naczynia, można przełożyć je na stolnicę. Ciasto powinno się wyrabiać co najmniej kilka minut - aż stanie się odpowiednio miękkie i elastyczne.
  3. Ciasto podziel na kilka części. Fragmenty rozwałkuj i wycinaj z nich okrągłe fragmenty, np. szklanką. Na każdy nakładaj porcję farszu (ale nie za dużo, żeby nie wypadał) i dokładnie zlepiaj brzegi.
  4. Gotuj pierogi w osolonej wodzie przez około dwie-trzy minuty od ich wypłynięcia. 

Więcej pysznych przepisów znajdziecie na Gazeta.pl

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.