Barszcz wigilijny przepisu Magdy Gessler. Restauratorka radzi - ważny jest dodatek jesiennych jabłek

Wśród tradycyjnych potraw wigilijnych nie może zabraknąć klasyki, jaką bez dwóch dań jest barszcz czerwony. Magda Gessler zdradza swój przepis na idealną zupę. Na liście składników nie może zabraknąć najwyższej jakości produktów takich jak buraki, jabłka i aromatyczne przyprawy. Chcesz, by wyszedł idealny? Zapomnij o pośpiechu.

Więcej smacznych przepisów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Jedną z tradycyjnych zup, która na wigilijnym stole jest obowiązkowym elementem, jest oczywiście barszcz czerwony. Pełen aromatów i smaków wywar uzyskamy dzięki odpowiedniemu przygotowaniu i dobrze dobranej liście produktów. Jak twierdzi Magda Gessler, kluczem jest dodatek jesiennych jabłek. 

Barszcz czerwony według Magdy Gessler - kluczowy jest jesienny owoc

Przygotowanie świątecznych rarytasów i tradycyjnego menu to czasami twardy orzech do zgryzienia. Wówczas królują pierogi, krokiety, ryby i rozmaite sałatki. Jednym z flagowych dań, którego nie może zabraknąć, jest klasyczny barszcz czerwony. To synonim świąt i esencja kulinarnej elegancji. Tradycyjny przepis dla wielu może wydawać się wyzwaniem, jednak receptura Magdy Gessler gwarantuje wyjątkowy efekt. 

Jak zdradza restauratorka, idealny barszcz wymaga najlepszej jakości składników. Mowa tu przede wszystkim o jędrnych i świeżych burakach, cebuli, czosnku i mieszance odpowiednich przypraw. Jesienne owoce nadadzą zupie słodkości i odrobinie kwaskowości - warto wybrać odmianę taką jak antonówka czy szara reneta. 

Zobacz wideo Jak przygotować tradycyjny barszcz z uszkami?

Przepis na tradycyjny barszcz czerwony według Magdy Gessler

Składniki:

  • 8 buraków,
  • 6 jabłek antonówek,
  • 2 cebule,
  • 4 ząbki czosnku,
  • 3 liście laurowe,
  • 4 ziarna ziela angielskiego,
  • 8 ziaren pieprzu,
  • łyżka cukru,
  • 3 łyżki octu spirytusowego,
  • sól.

Sposób przygotowania: 

  1. Zaczynamy od obrania i pokrojenia buraków w plastry. Warzywa przekładamy do dużego garnka i zalewamy wodą do momentu, aż przykryje buraki. 
  2. Do naczynia dodajemy dwie cebule i przyprawy - liście laurowe, ziarna pieprzu i ziela angielskiego. 
  3. Całość gotujemy na małym ogniu, aż woda się zagotuje. Następnie wlewamy ocet i gotujemy na małym ogniu do momentu, aż buraki zmiękną. 
  4. Zupę przecedzamy przez sito i przelewamy do mniejszego garnka.
  5. Dodajemy czosnek przeciśnięty przez praskę, cukier i sól. 
  6. Obrane i pokrojone jabłka dodajemy do barszczu. Całość nie wymaga już gotowania, natomiast kilku godzin odpoczynku by wywar zupa przeszła smakami. Warto zatem odstawić zupę w chłodne miejsce na minimum kilka godzin.
  7. Tak przygotowany barszcz podajemy z uszkami, pasztecikami lub krokietami. 
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.