Jak usunąć plamę z barszczu? Nie fatyguj pana Chajzera, sprytny trik rozwiąże problem. Przyda się biały proszek

Barszczyk. Któż go nie kocha? To jedna z tych potraw, które obowiązkowo muszą pojawić się na świątecznym stole. Niestety barszczyk chyba też się do nas przywiązał i lubi zostać z nami na dłużej w postaci plam na obrusie, koszuli, krawacie. Jak łatwo usunąć plamę z barszczu bez konieczności fatygowania Zygmunta Chajzera z torbą proszku? Z pomocą przyjdzie sól.

Więcej domowych porad znajdziesz na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo

My kochamy barszczyk, a barszczyk kocha nas - związek idealny, ale... No właśnie, jak na prawdziwą miłość przystało, bywają problemy, a w tym wypadku problemem jest trwałość uczucia w postaci plamy, której może nie zmyć nawet najlepszy proszek do prania. Jak pozbyć się plamy z barszczu czerwonego ze świątecznej koszuli, obrusu lub krawatu?

Jak pozbyć się plamy z barszczu? Biały proszek przybędzie z odsieczą

Jeśli podczas wigilijnej kolacji niechcący wylejesz na świąteczny obrus odrobinę rubinowego barszczu, nie panikuj, ale chwyć szybko za solniczkę i posyp plamę solą. Następnie porządnie wetrzyj sól w plamę i włóż obrus do pralki. Sól z powodzeniem wyciągnie plamę z barszczu z tkaniny, dzięki czemu po upraniu nie zostanie nawet ślad. 

Innym sposobem na "odbarszczenie" jest zalanie plamy czystym spirytusem, następnie dokładne potarcie plamy i zalanie jej maślanką. Tak przygotowana tkanina powinna chłonąć składniki przez całą noc. Następnie wystarczy po prostu ją uprać - po plamie nie będzie śladu.

Więcej o: