Jak otworzyć słoik? Jeśli robisz to w ten sposób, popełniasz błąd. Są prostsze metody

Pewnie nie raz zdarzyło ci się mieć problem z odkręceniem słoika. Brak otwieracza tylko utrudnia sprawę, a mocno zassana czy zaczopowana nakrętka może przysporzyć nie lada problemów. Jak otworzyć słoik? Na pewno nie popełniaj tego błędu. Lepiej wypróbuj inne metody.

Uparta i zassana nakrętka, która nie daje się odkręcić ręką, to problem, który dotyczy nie tylko samodzielnie przygotowywanych przetworów. Niepozorny słoik z ogórkami czy gotowymi daniami staje się poważnym problemem, z którym nawet siłacz może sobie nie poradzić. Co wtedy? Zazwyczaj sięgamy po domowe sposoby. Nie wszystkie jednak są bezpieczne.

Zobacz wideo Słoiki nie tylko na przetwory! Wykorzystaj je w dwóch nietypowych rolach

Więcej sprawdzonych trików kuchennych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak otworzyć słoik bez użycia siły? Sięgnij po ten trik i zapomnij o nożu

Zazwyczaj, gdy okazuje się, że nakrętka nie daje się otworzyć tak łatwo, sięgamy po nóż, by przy jego pomocy podważyć brzeg nakrętki. Nie jest to jednak bezpieczny trik. Wpychanie cienkiego i ostrego noża pomiędzy nakrętkę a brzeg szklanego słoika jest ryzykowne, szczególnie gdy nie zachowamy odpowiedniej ostrożności. Nóż może odskoczyć czy złamać się, a to już proszenie się o kłopoty. Czy istnieje prostszy sposób? Jeśli nie zależy ci na ponownym wykorzystaniu nakrętki, wypróbuj tę metodę.

  • Chwyć słoik poziomo.
  • Ustaw go pod lekkim kątem (ok. 30 stopni) i zacznij delikatnie, ale zdecydowanie stukać brzegiem nakrętki o blat lub drewnianą deskę. Powtórz kilka razy, obracając słoik.

Gdy usłyszysz syknięcie, to znak, że nakrętka się rozszczelniła, a ciśnienie wewnątrz słoika się zmieniło. Dzięki temu z łatwością go otworzysz.

Jak odkręcić słoik? Inne skuteczne sposoby

Istnieje wiele innych równie skutecznych metod, które ułatwią poradzenie sobie z zassanym słoikiem. Oto kilka z nich.

  1. Drewniana łyżka: odwróć słoik do góry dnem, chwyć go w jedną rękę. W drugą złap drewnianą łyżkę i zacznij stukać nią najpierw w dno słoika, a następnie w brzeg nakrętki. Powtórz kilka razy.
  2. Dłonie: otocz nimi nakrętkę słoika po bokach, spleć palce i mocno dociśnij dłonie do siebie. Powtarzaj, dopóki nie usłyszysz charakterystycznego syknięcia.
  3. Gorąca woda: zagotuj wodę w garnku, a następnie ostrożnie zanurz słoik do góry dnem. Pozostaw na 2-3 minuty. Na koniec wytrzyj do sucha i odkręć nakrętkę.
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.