Gadżety, które usprawnią wigilijne gotowanie. Dzięki nim lepienie pierogów i uszek to bułka z masłem

Świąteczne przygotowania to zlepek wiele elementów, które powinny być gotowe w odpowiednim czasie. Poza elegancką zastawą, prezentami czy tradycyjnymi wypiekami nie może zabraknąć także wigilijnych potraw. Jak się okazuje lepienie pierogów czy uszek może być znacznie przyjemniejsze i łatwiejsze dzięki specjalnym gadżetom kuchennym.

Więcej świątecznych porad znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Do wigilijnej kolacji i świąt Bożego Narodzenia zostało coraz mniej czasu. Co za tym idzie, w wielu domach trwają kuchenne prace i przygotowywanie tradycyjnych potraw. Tegoroczne specjały takie jak uszka czy pierogi mogą zostać wydane ekspresowo, dzięki pomocy odpowiednich gadżetów. Mowa tu o specjalnych formach i wałkach do ciasta

Jak ekspresowo przygotować świąteczne rarytasy? 

Na świątecznym stole nie może zabraknąć tradycyjnych specjałów i rarytasów z babcinych przepisów. Królują dania rybne i postne takie jak sałatki, krokiety, barszcz czy kapusta z grochem. Jednym ze smaczniejszych przysmaków, który jest niemal synonimem wigilijnej kolacji, są oczywiście pierogi. Jak mawia wiele kucharzy i gospodyń, podstawą jest sprężyste, cienie ciasto i idealny farsz z grzybów i kapusty. Jak się jednak okazuje receptura to jedno - schody zaczynają się przy lepieniu. 

Przygotowanie pierogów zazwyczaj dzielimy na etapy: ciasto, farsz i lepienie. To właśnie ta końcowa czynność sprawia wielu osobom trudność. Jak już wspomnieliśmy, wiele zależy od ciasta, jednak odpowiednie zlepienie brzegów, w estetyczny i apetyczny sposób zaważy o efekcie końcowym. Warto jednak skusić się na małą pomoc w postaci ciekawych gadżetów kuchennych takich jak formy, różnorodne wykrawacze czy specjalne wałki do ciasta. 

Zobacz wideo Katarzyna Bosacka pokazuje swój przepis na pierogi. Jaki? "Najlepszy, bo szybki"

Te gadżety znacznie usprawnią świąteczne przygotowania

Jeśli lepienie pierogów czy uszek to twój bożonarodzeniowy koszmar, sięgnij po jeden z prostych przedmiotów kuchennych. Warto zacząć od wałka do ciasta - nie bez powodu mawia się, z idealny płat powinien być cienki i jednolity. Gadżet z opcją regulacji rozwiąże problem nierówności i grubego placka. Dzięki temu bez wysiłku uzyskamy pożądany efekt, a świąteczne rarytasy wyjdą perfekcyjnie, jak u babci. 

Innym ciekawym gadżetem są specjalne formy do pierogów i uszek. Wystarczy rozwałkować ciasto, nałożyć na prasę, wypełnić farszem i gotowe! W ofercie znajdziemy wiele estetycznych wykończeń takich jak perfekcyjna falbanka, idealny warkocz lub inne ciekawe kształty. 

Przydatną pomocą może okazać się także robot kuchenny z funkcją wyrabiania ciasta. Wówczas wystarczy dodać do kielicha wszystkie składniki w odpowiedniej kolejności, nacisnąć odpowiedni przycisk i gotowe! 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.