Plamy po barszczu? To już nie problem. Podpowiadamy, jak się ich pozbyć w bardzo prosty sposób

Po raz kolejny zasiedliście do wigilijnego stołu, a na koniec okazało się, że na obrusie i, o zgrozo, na ubraniach też pojawiły się plamy po barszczu? Na szczęście istnieją proste metody na ich usunięcie. Oto kilka z nich.

Jak pozbyć się plamy po barszczu? To prostsze niż by się mogło wydawać. Najlepiej działać od razu po pojawieniu się zupy na materiale. Jeśli pozwolimy plamie zaschnąć, jej usunięcie nie będzie już takie proste, a przebarwienia po barszczu mogą pozostać na zawsze. Przedstawiamy kilka prostych sposobów na szybkie usunięcie zabrudzeń. 

Zobacz wideo

Skuteczne metody na plamy po barszczu - pozbędziesz się ich w mgnieniu oka

Istnieje kilka skutecznych metod na pozbycie się plam po czerwonym barszczu. Warto pamiętać, że najlepiej jest podejmować działania, kiedy plama jeszcze nie zdążyła zaschnąć. Jeśli wasz obrus lub ubranie dopiero co się zaplamiły, wystarczy przyłożyć do plam kawałek ręcznika papierowego, dzięki któremu będą mogły się wchłonąć w papier i nie wsiąkną w materiał. Kolejnym krokiem będzie zasypanie zabrudzonego miejsca solą i odczekanie kilkunastu minut. Równie skutecznie zadziała tutaj sok z cytryny. Następnie należy wyprać zabrudzony obrus w pralce.

Na zaschnięte plamy najlepsze będą alkohol i maślanka

Jeśli plamy zdążyły zaschnąć, bądźcie spokojni, na to też są skuteczne metody. Tkaniny, które wchłonęły barszcz można wyczyścić przy użyciu alkoholu. Jak to zrobić? Wystarczy przetrzeć materiał alkoholem, a następnie zalać go maślanką i pozostawić tak na co najmniej jedną godzinę. Ostatnim krokiem będzie wypranie zabrudzonego ubrania czy obrusa w pralce. Warto dodać, że plam na obrusie można łatwo uniknąć używając obrus plamoodporny - takie tworzywa nie będą wchłaniały rozlanych płynów i ułatwią czyszczenie tkaniny.

Więcej podobnych artykułów znajdziecie na Gazeta.pl

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.