Zobacz wideo Studenckie gotowanie, czyli ciasto w kubku, żelazkiem w quesadillę i otwieranie wina bez korkociągu
Nie mając zbyt dużego doświadczenia z podrobami, zastanawiamy się jak usmażyć wątróbkę, aby była smaczna. Zwłaszcza jeśli do tej pory jedliśmy tylko taką, która jest twarda i sucha. Okazuje się, że wiele zależy od tego, kiedy dodamy sól, ale nie tylko.
Delikatne i soczyste mięso, czyli jak usmażyć wątróbkę?
Kuchenne triki często zmieniają nie tylko smak potrawy. Znając ciekawe rozwiązania i różne domowe sprawdzone sposoby nie tylko uratujemy przypalony bigos, czy przesoloną zupę. Tym razem zdradzamy jak usmażyć wątróbkę, aby już nigdy nie była sucha i twarda.
- 400 g wątróbki wieprzowej,
- 4 cebule,
- 2,5 szklanki mleka,
- olej do smażenia
- sól.
Zanim zaczniemy smażyć wątróbkę, należy opłukać ją delikatnie pod chłodną wodą. Następnie mięso przekładamy do wysokiego naczynia, zalewamy mlekiem i odstawiamy na około 30 minut.
Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl
Przepis na wątróbkę. Sposób przygotowania
- Namoczoną wcześniej wątróbkę wyciągamy z mleka i osuszamy delikatnie ręcznikiem papierowym.
- Cebulę obieramy i kroimy w piórka.
- Na patelnię z rozgrzanym olejem rzepakowym wrzucamy cebulę i smażymy do momentu, aż się zeszkli.
- Wątróbkę wrzucamy do cebulki i podsmażamy przez chwilę na średnim ogniu. Następnie przykrywamy mięso i dusimy przez około 10 minut.
Wskazówki i porady:
- Wątróbkę solimy dopiero przed podaniem. W ten sposób nie będzie twarda. Pamiętajmy, aby nie smażyć, ani nie dusić mięsa zbyt długo. Taki zabieg wysusza mięso, przez co danie staje się łykowate i niesmaczne.
- Przed smażeniem można delikatnie oprószyć mięso mąką. Jednak to nie jest konieczne. Ta stara zasada kuchni polskiej nie wpływa na smak wątróbki ani nie poprawia jej soczystości.