Zwykle wyrzucamy ją do kosza, a możemy wyczyścić nią cały zlew. Naturalny detergent o cudownym zapachu

Domowe porządki mogą być znacznie bardziej ekologiczne i tańsze, jeśli sięgniemy po naturalne produkty. Skórka z pomarańczy sprawdzi się w tej roli wyśmienicie - wystarczy, że potrzesz nią zlew kuchenny i gotowe! Lśniący, pachnący i pozbawiony smug efekt jest gwarantowany.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Zlew kuchenny to zmora, która wiąże się z częstymi porządkami i nieustającymi zabrudzeniami. Jeśli dręczy cię kamień, zacieki i nieprzyjemny zapach z odpływu spróbuj wykorzystać jeden z naturalnych detergentów - mowa tu o skórce z pomarańczy!

Wyczyść zlew skórką z pomarańczy to naturalny detergent

Cytrusy królują w zimowym menu, w szczególności pomarańcze. Jeśli w twoim domu ów produkt często jest wykorzystywany w kuchni, zachowaj jego skórkę! Jak się okazuje, świetnie sprawdzi się w roli naturalnego i ekologicznego detergentu. To nie tylko pozwoli zaoszczędzić na chemikaliach, ale i pozwoli wykorzystać dotychczasowy odpad. 

Skórka z pomarańczy zda egzamin przy czyszczeniu kuchennego zlewu, który jak wiadomo, wymaga częstego czyszczenia. Wystarczy, że obierzemy owoc, a skórką zaczniemy pocierać po kranie czy miejscach, gdzie występują zabrudzenia i plamy. W ten sposób nie tylko poradzimy sobie z niewielkimi nieczystościami, ale także sprawimy, że kuchnia będzie pięknie pachnieć. 

Zobacz wideo Trzy praktyczne myki z użyciem sody oczyszczonej. Sprawdź, do czego może Ci się przydać!

Skórka z pomarańczy - niezawodny pomocnik w domowych porządkach

Czyszczenie zlewu to nie wszystko. Skórka z pomarańczy sprawdzi się także w myciu piekarnika - to swego rodzaju naturalna gąbka, która dzięki zawartości olejków jest doskonałym środkiem odtłuszczającym i czyszczącym.

Metalowe powierzchnie takie jak krany, klamki czy bateria pod prysznicem także polubią się ze skórką pomarańczy. Naturalny detergent usunie plamy po wodzie i mały osad z kamienia wystarczy energicznie polerować daną powierzchnię i gotowe! 

Warto wspomnieć także o nieco bardziej zaawansowanym środku czystości, jaki jest połączenie skórki z pomarańczy z białym octem. Część cytrusów wystarczy połączyć z płynem w dozowniku i odstawić do lodówki na kilka tygodni. Efekt? Ekologiczny środek do mycia okien, blatów kuchennych, łazienki czy podłóg. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.