Biszkopt bez przepisu. Sekret to proporcje i waga jajek. Receptura cukierników to trzy składniki

Międzynarodowa technika wypiekania biszkoptu bez przepisu to cukierniczy specjał, który bazuje tylko na trzech składnikach. Kluczem do sukcesu są jednak odpowiednie proporcje i właściwa waga jajek. Dzięki tej metodzie ciasto będzie wyrośnięte, puszyste i idealne w smaku.

Więcej sprawdzonych przepisów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Biszkopt bez przepisu to już internetowy hit, który od kilku dni zachwyca kucharzy i domowych cukierników. Receptura opiera się na prostocie i wiedzy dotyczącej złotych proporcji. Kluczowa jest jednak odpowiednia waga jajek, która decyduje o spektakularnym efekcie. 

Biszkopt bez przepisu - cukiernicza receptura z trzech składników

Pieczenie biszkoptu nigdy nie było tak banalnie proste! Wszystko dzięki rewolucyjnej metodzie. Mowa tu o biszkopcie bez przepisu, który bazuje na odpowiednich proporcjach i jedynie trzech składnikach! Zapomnij o oddzielaniu białek od żółtek czy rzucaniem tortownicą, ten cukierniczy tik sprawi, że domowy biszkopt wyjdzie idealny i spektakularny jak nigdy wcześniej. 

Metoda na perfekcyjny biszkopt jest banalnie prosta. Podzieliła się z nią na Instagramie blogerka Karola Smyk znana jako @smyk_w_kuchni_blog. W krótkim wideo kobieta wyjaśnia najważniejsze zasady. Mowa tu o jedynie trzech produktach, odpowiedniej wadze i kolejności łączenia składników. Przepis znajdziesz poniżej. 

Zobacz wideo Makowiec nowojorski. Jego przygotowanie jest łatwiejsze, niż myślisz

Biszkopt bez przepisu - rewolucja w domowych wypiekach 

  1. Przepis na biszkopt bez przepisu bazuje na odpowiednich proporcjach. Najprościej jest zacząć od wybrania z ilu jaj chcemy upiec ciasto - minimalna ilość to trzy, maksymalna to nawet 12! Kolejnym krokiem jest postawienie miski na wadze i wyzerowanie. Wówczas wbijamy jaja i zapamiętamy ich wagę. Przykładowo z pięciu dużych jaj wyjdzie nam 300 g. 
  2. Kolejnym krokiem jest ubijanie jajek na puszystą, jasną i sztywną masę. Następnie dodajemy cukier puder - ilość zależna od wagi jaj. Na naszym przykładzie 300 g. Słodką masę jajeczną ponownie ubijamy ponownie na sztywną masę. 
  3. Trzecim krokiem jest przesianie do jaj mąki tortowej - tutaj również stosujemy tę samą zasadę: waga równa wadze jaj. Tak przygotowaną masę po raz mieszamy, tym razem ręcznie przy użyciu trzepaczki.  
  4. Ciasto przekładamy do formy natłuszczonej olejem i oprószoną bułką tartą. Jeśli chcemy, by nasz biszkopt był wysoki np. by wykorzystać go na przygotowanie tortu, warto skorzystać z nieco wyższej formy od standardowej tortownicy. 
  5. Pieczemy do suchego patyczka w 170 stopniach przez około 45 minut. 
  6. Wskazówka - jeśli chcemy duży, wyrośnięty efekt ustawiamy funkcję piekarnika na 30 minut góra - dół. 
 
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.